چطور به صورت آنلاین فایل ورد را ویرایش کنیم؟

0
2167
چطور به صورت آنلاین فایل ورد را ویرایش کنیم؟

چطور به صورت آنلاین فایل ورد را ویرایش کنیم؟کالاسودا – شاید برای همه ما پیش آمده باشد که خواستار ویرایش و ارسال فایل وردی روی گوشی یا لپ تاپ هستیم اما دسترسی به کامپیوتر و لپ تاپ نداشته و در گوشی مان نیز اپلیکیشن مایکروسافت ورد نصب نشده است.

 

ایجاد فایل در فضای ابری

در این حالت چکار باید کرد؟ روش هایی برای ویرایش و ایجاد فایل ورد به صورت آنلاین در فضای وان درایو وجود دارد که می توان در چنین مواقعی از آن بهره گرفت. تا پیش از این، چنین کاری دشوار بود، اما اکنون با استفاده از پلتفرم های فضای ابری مبتنی بر اشتراک می توانید فایل های خود را به راحتی و از هر مکانی که هستید ویرایش کنید. در زیر نگاهی به یکی از این روش ها یعنی ویرایش آنلاین فایل ها ورد می اندازیم.

 

ویرایش آنلاین فایل های ورد از طریق وان درایو

مناسب ترین پلتفرم برای ویرایش فایل های ورد یا اسناد، مایکروسافت است. علاوه بر برنامه کامپیوتری و اپلیکیشن شرکت آن، این پلتفرم به صورت آنلاین نیز در فضای ابری OneDrive قابل ویرایش است. اما چگونه می توان یک فایل ورد را در این فضا آپلود کرد؟

  • ابتدا به سایت وان درایو به نشانی com بروید و وارد حساب کاربری خود در مایکروسافت شوید. اگر حساب کاربری نداشتید می توانید در عرض چند دقیقه یک حساب رایگان در این فضا ایجاد کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که در برگه Files قرار دارید و از آنجا گزینه Upload را انتخاب کنید.
  • محل ذخیره سازی فایل Doc خود را مشخص کنید و روی آن دوبار کلیک کنید.
  • چند ثانیه منتظر آپلود فایل بمانید.
  • پس از تکمیل فرآیند آپلود، فایل در داشبورد شما در وان درایو ظاهر خواهد شد. بر روی آن کلیک کنید.
  • با زدن این گزینه می توانید به صورت خودکار، به فضای Word online متصل شوید و فایل خود را ویرایش کرده یا فایل جدیدی ساخته و در آن تایپ کنید.
  • پس از اتمام کار می توانید فایل را ذخیره کرده و آن را به اشتراک بگذارید.

پشتیبانی از ویژگی های پیچیده امکان پذیر نیست

نکته جالب در این حالت این است که رابط کاربری Word Online  تقریبا با برنامه Word متداول یکی است. لازم به ذکر است که در حالی که نسخه آنلاین از بسیاری از ویژگی های Word پشتیبانی می کند، اما انجام بسیاری از امور پیچیده تر مانند قرار دادن شکل یا داده در نمودار برای این پلتفرم در دسترس نیست. اگر میخواهید یک فایل ورد را به صورت خالی باز کنید، تنها روی گزینه New  کلیک کرده و از گزینه های موجود Word document را انتخاب کنید. بنابراین اگر در حال برنامه ریزی برای ویرایش یک مقاله پژوهشی و یا چیزی بیش از یک ویرایش اولیه هستید، باید خود برنامه را به صورت آنلاین خریداری کرده و نصب کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها