چطور زبان ویندوز ۱۰ را فارسی کنم؟

چطور زبان ویندوز 10 را فارسی کنم؟
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

اینکه چطور زبان لپ تاپ را فارسی کنیم را می توان یکی از سوالات کاربردی بسیاری از کاربران فارسی زبانی دانست که از این سیستم عامل روی لپ تاپ و کامپیوتر خود استفاده می کنند.

چگونگی تغییر زبان ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ از یک پیکربندی کلی برای زبان پیش فرض برای کل سیستم استفاده می کند که معمولا در طول فرآیند نصب تعیین می شود. اما این بدان معنا نیست که نتوانید زبان خود را در این سیستم تغییر دهید و مخاطب زبان خاصی دیگر شوید. با استفاده از قسمت تنظیمات و کنترل پنل شما می تواند زبان کل سیستم را به فارسی یا زبانی دیگر تغییر دهید، بدون اینکه نیاز به نصب مجدد ویندوز و یا نگرانی در مورد زبان پیش فرض در هنگام نصب داشته باشید.چگونگی تغییر زبان ویندوز 10

آیا تمام بخش های ویندوز فارسی می شود؟

قبل از اینکه زبان ویندوز ۱۰ خود را به فارسی تغییر دهید توجه کنید که با استفاده از زبانی به جز انگلیسی، تمام بخش ‌ها فارسی نمی ‌شود. بنابراین با استفاده از زبان فارسی به عنوان زبان اصلی ویندوز، انتظار نداشته باشید که همه چیز کاملاً فارسی شود. به علاوه برای کاربران معمولی که به اسامی انگلیسی بخش‌ های مختلف ویندوز عادت کرده‌ اند، عبارت‌ های فارسی کمی ناشناخته است و ممکن است برخی بخش‌ ها و تنظیمات و گزینه ‌ها را به راحتی پیدا نکنند. اما برای تغییر زبان ویندوز به زبان فارسی یا دیگر زبان ها راه هایی وجود دارد که در مقاله زیر به آن می پردازیم. با راهنمای گام به گام این روش با ما همراه باشید تا چیزی را از دست ندهید.آیا تمام بخش های ویندوز فارسی می شود؟

مراحل تغییر زبان ویندوز ۱۰ :

 • برای تغییر زبان در ویندوز ۱۰ ابتدا به قسمت تنظیمات Setting بروید.
 • بر روی گزینه Time & language کلیک کنید.
 • بر روی Region & language بزنید.
 • در قسمت languages، بر روی دکمه Add a language کلیک کنید.
 • از قسمت سرچ نام زبان فارسی یا دیگر زبان مورد علاقه خود را پیدا کنید.
 • آن را انتخاب کرده و بر روی دکمه Next کلیک کنید.
 • سپس عبارت Set as My windows display language را انتخاب کنید.
 • ویژگی های اضافی که می خواهید در این نصب داشته باشید را نیز کلیک کنید.
 • بر روی install زده و منتظر نصب شوید.
 • در پنجره Windows display language ، زبان جدیدی که اضافه کرده اید را انتخاب کنید.
 • برای تنظیم کردن زبان جدید به عنوان زبان سیستمی ویندوز (که با زبان‌ های کیبورد متفاوت است) می ‌بایست در لیست زبان ‌ها روی زبان مورد نظر خود کلیک کرده و سپس روی دکمه‌ی Set as default کلیک کنید.
 • پس از این کار کامپیوتر خود را ری استارت کنید.

اکنون ویندوز جدید با پشتیبانی از زبان فارسی بالا خواهد امد و این تغییرات را در قسمت هایی مانند منوی استارت و نام برنامه ها و کنترل پنل خواهید دید.مراحل تغییر زبان ویندوز 10 :

برای بازگشت به تنظیمات به زبان انگلیسی نیز روش زیر را پیگیری کنید:

اگر پشیمان شدید و خواستید که تنظیمات را به حالت قبلی برگردانید تنها کافی است که در منوی Windows Display Language زبان انگلیسی را انتخاب کرده و مجدد ویندوز خود را راه اندازی کنید.  در برخی از نسخه های قدیمی تر ویندوز ۱۰ باید کنترل پانل را باز کرده و گزینه Language  را انتخاب کنید. از آنجا می توانید نسبت به تغییر زبان ویندوز ۱۰ خود اقدام کنید. بعد به گزینه Location رفته و در آنجا از سه گزینه به ترتیب Formats , Location , Administrative برای محلی سازی زبان استفاده کنید و از تب Location از منوی Home Location ایران Iran را انتخاب کرده و Apply کنید.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار