چطور می توان یک کارت گرافیکی به لپ تاپ اضافه کرد؟

آیا این امکان وجود دارد که بتوان کارت گرافیکی لپ تاپ را ارتقا داد؟ شما می توانید در همین مقاله پاسخ سوالتان را بگیرید.

این پاسخی است که شاید دوست نداشته باشید بشنوید. در اکثر موارد این امکان وجود ندارد که بتوانید کارت گرافیکی لپ تاپتان را ارتقا بدهید. اگر می خواهید در گیمینگ عملکرد بهتری از لپ تاپتان بگیرید، تنها گزینه پیش روی شما، خرید یک لپ تاپ جدید است.

اکثر لپ تاپ ها گرافیک یکپارچه ای دارند؛ یعنی اینکه GPU (پردازشگر گرافیکی) به صورت دائمی به مادربورد متصل است و قابل برداشتن و جابه جایی نیست.

این روزها بسیاری از سی پی یو ها دارای پردازشگر گرافیکی هستند؛ این بدان معناست که اگر بخواهید گرافیک دستگاهتان را ارتقا دهید، باید پردازنده را تعویض کنید. به عنوان مثال درمورد اینتل صحبت می کنیم؛ شما می بینید که پردازشگر گرافیکی روی پردازنده های اینتل از مدلهای پائین تر تا مدلهای  Corei7 تفاوت چندانی ندارند. این بدان معناست که حتی اگر پردازنده را ارتقا بدهید، هیچ تغییر یا بهبودی در عملکرد گرافیکی حاصل نخواهد شد.

به علاوه، همان زمانی که شما پشت لپ تاپ را باز کرده و در داخل آن به کنکاش و بررسی می پردازید، باید بدانید که با بازکردن لپ تاپ، دیگر لپ تاپ شما شامل گارانتی نخواهد بود.

اگر به دنبال یک پلتفرم PC برای بازی کردن هستید، خرید یک دسکتاپ، گزینه به مراتب بهتری است؛ چرا که هم پول کمتری خرج می کنید و هم عملکرد و راندمان بهتری دریافت خواهید کرد. به علاوه این یک گزینه ایده آل برای همه افراد نیست.

چطور یک کارت گرافیکی به لپ تاپ اضافه کنیم

یک راه برای اضافه کردن کارت گرافیکی به لپ تاپ وجود دارد؛ اما این راهکار برای اهداف انجام بازیهای کامپیوتری نیست. شاید به نظرتان خیلی عجیب برسد ولی شما می توانید کارت گرافیکی تان را از طریق پورت یو.اس.بی به لپ تاپ وصل کنید. با این کار، شما می توانید یک خروجی گرافیکی اضافه داشته باشید و در عین حال می توانید یک مانیتور خارجی دیگر را در کنار نمایشگر لپ تاپتان داشته باشید.

اگر لپ تاپ شما همین حالا یک VGA ، پورت Display یا خروجی HDMI دارد، اضافه کردن یک گرافیک از طریق یو.اس.بی بدین معناست که می توانید سومین نمایشگر را هم از لپ تاپتان داشته باشید و همیشه فقط به اتصال دو نمایشگر به لپ تاپتان محدود نیستید.

به عنوان مثال StarTech Adapter می تواند یک خروجی HDMI به لپ تاپ شما بدهد و قیمتش حدودا 50 پوند است.


با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها