دسته‌بندی نشده

چند ترفند پرکاربرد برای جدید ترین محصول شرکت اپل (بخش دوم)

چند ترفند پرکاربرد برای جدید ترین محصول شرکت اپل

کالاسودا- چند ترفند پرکاربرد برای جدید ترین محصول شرکت اپلکالاسودا- در روز گذشته در مورد برخی تغییرات جدید ترین عضو خانواده آیفون یعنی آیفونx  صحبت کردیم .در این گوشی هوشمند که به تازگی معرفی شده است،دکمه هوم (home) که یکی از پرکاربردترین دکمه های مدل های قبلی بوده است، به دلیل تغییرات در ظاهر دستگاه حذف شده است. در روز گذشته به بررسی برخی تغییرات پرداختیم و آن ها را مورد بررسی قرار دادیم .

حال به تغییرات دیگر این گوشی هومند پرطرفدار می پردازیم:

در مورد گوشی های هوشمند آیفون به جرات می توان گفت کمترین میزان هنگ گردن دستگاه را دارند اما با این وجود احتمال هنگ کردن تمام گوشی های هوشمند وجود دارد . با اینکه جدیدترین مدل آیفون یعنی آیفون X نیز از سخت افزار بسیار قدرتمندی برخوردار است اما به هر حال ممکن است تحت شرایط مختلفی همچون مشکلات نرم افزاری از کار بی افتد. تنها راه حل ممکن یک ریستارت اجباری یا به اصطلاحی هارد ریبوت (Hard Reboot) دستگاه است.در این گوشی خوشمند جدید دکمه کناری (side)  نیز به تنهایی کارایی خاصی در این مورد ندارد . راه حل این مشکل بسیار جالب است، اتفاقی مشابه هارد ریبوت گوشی های اندروید!!!

برای ریستارت اجباری در آیفون 10 خود دکمه ی کناری و همچنین دکمه ی کاهش صدا را به صورت همزمان فشار داده و نگه دارید. حدود 10 ثانیه ای طول می کشد تا دستگاه خاموش شود و وقتیکه مجدداً در حال روشن شدن بود و لوگوی اپل را مشاهده کردید انگشت خود را از روی دکمه ها بر دارید.

اتفاق دیگر که روز گذشته بررسی کردیم این بود که به کمک ژست حرکتی از پایین به بالا کشیدن صفحه نمایش برای خروج از اپلیکیشن ها و مشاهده هوم اسکرین است . در نتیجه یک سوال پیش می آید .

نحوه دسترسی به قسمت کنترل سنتر (Control Center)چگونه است؟؟ برای دسترسی به کنترل سنتر نیز ژست حرکتی جدیدی نعریف شده است که به شرح زیر است. برای دسترسی به این بخش باید انگشت خود را از بالا سمت راست به سمت پایین کشیده تا به بخش کنترل سنتر دسترسی پیدا کنید . این حرکت به نظر جالب نمی آید اما بهتر است تا عرضه و تست این ژست حرکتی این اقدام را قضاوت نکنیم.زیرا دسترسی های آسان تری برای دسترسی به ماشین حساب،چراغ قوه و وای فای در نظر گرفته شده است.

مطالب مرتبط

دسته‌بندی نشده

چند ترفند پرکاربرد برای جدید ترین محصول شرکت اپل

یکی از این تغییرات آیفون X حذف دکمه هوم است وبه دلیل ظاهر خاص آیفون X حذف شده است

کالاسودا-  یکی از این تغییرات آیفون X حذف دکمه هوم است وبه دلیل ظاهر خاص آیفون X حذف شده است کالاسودا_آیفون X چند روز پیش توسط شرکت اپل با تغییرات ظاهری زیادی به صورت رسمی معرفی شد. یکی از این تغییرات مربوط به حذف دکمه هوم (Home) است، این دکمه که کارایی و عملکرد بالایی داشت به دلیل ظاهر خاص آیفون X حذف شده است .

اکنون سوالاتی  پیش می آید . کارهای قابل اجرا با این دکمه بعد از حذف آن چه می شوند؟ آیا دسترسی به هوم اسکرین یا مشاهده اپلیکیشن های اخیر سخت تر می شود؟ نحوه گرفتن اسکرین شات چگونه است؟

همیشه شرکت اپل برای راحت تر بودن کاربران خود رابط کاربری مناسب تر و آسان تری را بر حسب نیاز های آن ها معرفی و یا به روز رسانی می کند. در نتیجه برای دکمه هوم نیز ایده های جالب داشته است و قابلیت هایی را برای راحتی کاربران اضافه کرده است.

 

با حذف این دکمه، ژست های حرکتی بیشتری در گوشی مهیا  شده اند که با استفاده از آنها می توانید به راحتی به انجام تمام کارها و وظایف دکمه هوم(Home)بپردازید.

برای دسترسی به صفحه اصلی در آیفون X به نحوه ی زیر عمل می کنیم:

به عنوان مثال زمانی که گوشی های هومند قبلی آیفون داخل یک نرم افزار بودیم برای خارج شدن کافی بود یکبار دکمه هوم دستگاه را فشار دهیم اما در آیفون x برای انجام این کار یک ژست حرکتی ایجاد شده و می توان انگشت خود را از بخش پایینی صفحه به سمت بالا کشید  در نتیجه نرم افزار موجود با یک انمیشن زیبا بسته خواهد شد .

حال به بررسی نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون x می پردازیم :

برای انجام این کار یک روش بسیار ساده در نظر گرفته شده است که تنها می توان با فشار دادن همزمان دکمه کناری) (Side و دکمه افزایش صدا از صفحه مورد نظر اسکرین شات گرفت .

دکمه کناری (Side) جایگزین دکمه پاور است و کاربرد های مختلفی دارد .این دکمه در سمت راست گوشی آیفون X قرار دارد.

مطالب مرتبط

برو بالا