اخبار

چند نشانه زبان بدن که برای موفقیت لازم است

چند نشانه زبان بدن که برای موفقیت لازم است|کالاسودا

کالاسودا - چند نشانه زبان بدن که برای موفقیت لازم است|کالاسودااهمیت درک زبان بدن 

کالاسودا – در حوزه کاری خود با فردی قرار دارید و خواهان اشنایی بیشتر با او هستید. زبان بدن در هنگام جلسات میتواند نکاتی را از برخورد با او برایتان روشن کند. زبان بدن یک عامل اصلی در ایجاد یک حس قوی در اولین برخورد و حاوی اطلاعات بسیار جالب در خصوص نحوه تفکر دیگران نسبت به مسائل اطرافشان است. در مقاله امروز به چند مورد از زبانهای بدن که در ارتباطات شما تاثیرگذار است اشاره میکنیم.

 

لبخند زدن با هدف

هنگامی که لبخند میزنید، مخاطب به روشی دیگر با شما برخورد میکند. با لبخند زدن شما تبدیل به فردی جذاب، قابل اعتماد و صبور و آرام به نظر میرسید. لبخند زدن در بسیاری از موارد سبب زدودن افکار منفی نسبت به شما شود. بر طبق یک مطالعه، بسیاری از افراد شاد و خندان، نحوه برخورد راحت تری در مکالمات با دیگران دارند. با هدف به مخاطب خود لبخند بزنید. بسیار مدیران فکر میکنند که اگر لبخند بزنند از میزان تاثیرگذاری آنها و جذبه شان نسبت به زیردستان کاسته خواهد شد. ان حقیقت چیز دیگریست. در نزد عموم، خندیدن مترادف است با حالت خاصی از حرکت لبها برای تغییر شکل دهان و گاها نشان دادن دندانها، اما باید به یاد داشته باشید که دهان میتواند یک لبخند دروغین به شما تحویل دهد اما چشمها هرگز. اثر یک لبخند حتما به چشمها خواهد رسید. اگر مخاطب شما در جلسه شروع به خندیدن کرد، به گوشه های چشم او نگاه کنید، اگر این خطوط نبود حتما این خندیدن برای مخفی کردن چیزی است.

 

برقراری تماس چشمی در حد لازم

ارتباط چشمی در تعاملات روزانه با آدم‌ها، برای برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات با یک فرد ضروری است. ارتباط چشمی هم‌چنین برای کسانی که می‌خواهند در محافل عمومی ارتباط موثری با مخاطبان برقرار کنند بسیار ضروری است. تماس چشمی یکی از مواردی است که در هنگام مکالمه با طرف مقابل باید از میزان ان اگاهی داشت. زمان و عمق تماس چشمی شما پیام های مخصوصی را مخابره می کند. به عنوان مثال، وقتی شخصی را برای اولین بار ملاقات می کنید تماس چشمی چند ثانیه ای، مؤدبانه تلقی می شود اما اگر این زمان طولانی تر شود و به اصطلاح به شخص مقابل خیره شوید کاملاً بی ادبانه است. اما در مورد افرادی که با آنها صمیمی هستید مثلاً دوستان نزدیکتان و یا افراد خانواده، نگاه طولانی نشانه ی علاقه مندی، توجه و محبت است. خیره شدن با برقراری تماس چشمی تفاوت دارد و اگر به مخاطب خود خیره شوید ممکن است احساس معذب بودن را در او زنده کرده باشید. چشمان شما ابزار قدرتمند غیرکلامی اند، زیرا شما می توانید به طور آگاهانه تصمیم بگیرید که چگونه از آنها استفاده کنید و همچنین چشم ها نیز خودشان به تنهایی کارهای زیادی انجام می دهند، این ترکیب زبان بدن عمدی و ناخودآگاه بسیار جالب و بسیار قدرتمند است. اگر فکر می‌کنید انسان دوست داشتنی هستید و در هنگام رفتن به سر کار خود به کسی نگاه نکرده وارد اتاق شوید، کاملا اشتباه می‌کنید. شما با این کار سیگنالهای منفی به همکاران خود ارسال می‌کنید که از میزان محبوبیت شما خواهد کاست. برای بهبود روابط خود در جامعه بهتر است نگاهی به نوع حرکات بدنی خود انداخته و عوامل مخدوش کننده را از آن بزدایید. مثلا اینکه در طول روز آیا لبخند می‌زنید ویا ارتباط چشمی کافی با مردم برقرار می‌کنید. در صورت آشنایی با زبان حرکات بدن، نوع برخوردی خود با دیگران را می‌توانید بهبود بخشید.

 

چند نشانه زبان بدن که برای موفقیت لازم است|کالاسودااز دستهایتان برای پیش بردن مکالمه استفاده کنید

تصاویر مغزی نشان داده است که ناحیه ای در مغز که بروکا نامیده میشود و نقش مهمی در تولید اصوات دارد، نه تنها در هنگام مکالمه بلکه در هنگامی که دستهایتان را نیز حرکت میدهید نیز فعال است. اگر شما خواهان تمرکز بر روی موضوعی خاص هستید، سعی کنید که شکل ان را با دست هایتان تجسم کنید. حرکات مرتبط با گفتار به درک شنونده کمک میکند.

شل دست دادن نشان دهنده عدم آرامش طرف مقابل است. او دوست ندارد کف دستش لمس شود زیرا که از برملا شدن رازش هراس دارد. دست دادن استخوان شکن برعکس حالت قبل طرف مقابل شما می‌خواهد استخوانهای دست شما را له کند. این هم نشانه عدم امنیت است ولی با این کار قصد دارد قدرت خود را به رخ شما بکشد تا با این حس برتری قدری از ضعف خود را بپوشاند. در مورد دست به سینه نشستن نیز بعضی ها ادعا می کنند که آن ها از روی عادت دست به سینه می نشینند چون برایشان راحت است. هر حرکتی موقعی با احساس راحت همراه است که نگرش متناسب با آن داشته باشید، اگر نگرش منفی، تدافعی یا عصبی داشته باشید دست به سینه نشستن راحت است. اگر با دوستان تان خوش باشید، دست به سینه نشستن ناراحت خواهد بود. یادتان باشد که در مورد کل زبان بدن ، معنای پیام هم در گیرنده و هم در فرستنده نهفته است.

مطالب مرتبط

برو بالا