چگونه آنلاین و بدون باگ بازی بسازیم؟

0
627

چگونه بازی‌های آنلاین را بدون مشکلات فنی پیش ببریم؟

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat کنسول‌های امروزی قابلیت‌هایی مانند اجراروی چند پلتفرم مختلف{Crossplay} را در اختیار کاربران قرار داده که بیشتر حکم معجزه دارند.

دلیلش این است که برای اجرای بازی روی سیستم‌های مختلف، کد‌های برنامه نویسی متفاوتی نیاز دارند و روی هر شبکه به طور متفاوت اجرا می شوند و کدهای سرور آنها کاملا با هم فرق دارند.

بنابراین یک اشتباه کوچک در برقراری ارتباط روی پلتفرم‌های مختلف می‌تواند تجربه‌ی بازی را کاملا برای بازیکنان خراب کند.

پس کمپانی‌های بازی سازی چگونه از این چالش ها موفق بیرون می آیند و بهترین تجربه را تحویل بازی‌بازان می‌دهند؟ پاسخ این است که توسط ابزارهای بررسی و مانیتورینگ خودکار و با بررسی دائمی، موارد خطا و مشکل را پیش از کشف شدن توسط بازی‌بازان، به بازی سازان اطلاع می‌دهند.

 

آژیر قرمز؟

با اینکه این گونه ابزار ایرادات فنی و مشکلات سرور را برای شرکت‌های بازی سازی ساده‌تر می کنند، اهمیت این سیستم‌های مخفی، پشت درهای بسته برای بازیکنان چیست؟

خب، چند مثال از این موارد شامل: استریم کردن آنلاین بدون وقفه، Crossplay بدون مشکل، آپدیت‌های بیشتر و سریع‌تر برای حل مشکلات و ارورها و  قابل بازی نگه داشتن بازی در فواصل زمانی بیشتر می‌شوند.

شرکت‌هایی مثل Industrial Light and Magic، Weta Digital، Verizon Media، ArenaNet و Activision، از شیوه های مانیتورینگ جدیدی استفاده می‌کنند که سیستم‌ها و روش‌های قدیمی را جایگزین کرده و بیشتر متناسب اکوسیستم بازی‌های آنلاین امروزی هستند و پاسخ گویی آنها به نیازهای بازیکنان بهتر است.

 

تمرکز کردن روی چیزی که اهمیت بیشتری دارد

در نمایشگاه Monitorama 2018، کمپانی Demonware اشاره ای به این موضوع کرد که چطور با برطرف کردن مشکلات زیر ساختی و تشکیل یک تیم فعال مانیتورینگ، تعداد مشکلات و هشدار های روزانه را در بازی های خود کاهش داده است. در گذشته تیم مانیتورینگ شرکت Demonware از تحت فشار تعداد زیاد هشدارها و مشکلات روزانه بودند. آنها روزانه با هزاران مشکل و گزارش روزانه سر و کار داشتند که برای برطرف کردن آنها از یک سیستم بسیار قدیمی استفاده می‌کردند.

پس از ارتقا زیرساخت‌ها و استفاده از یک سیستم مانیتورینگ جدید، این شرکت موفق شد تعداد این موارد را از 1000 به 10 در روز کاهش داده و فشار روی تیم مانیتورینگ را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

این سیستم جدید به تیم مانیتورینگ اجازه می‌دهد مشکلات و باگ‌های فنی را خیلی راحت‌تر درک و برطرف کنند که مستقیما تجربه ی کاربری را برای بازیکنان عناوین این شرکت بهبود داده است.

با پیشرفت صنعت بازی سازی، شرکت‌های سازنده‌ی بازی ها و تیم‌های مانیتورینگ آنها با چالش‌های بزرگ‌تری مانند درک کردن زیرساخت‌ها و ابزارهای جدید، پیشرفت کردن روی پلتفرم‌ها و کنسول‌های جدیدتر روبرو شده‌اند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها