چگونه از حالت پورتره در گوشی iPhone XS و iPhone XR استفاده کنیم؟

0
613
چگونه از حالت پورتره در گوشی iPhone XS و iPhone XR استفاده کنیم؟

چگونه از حالت پورتره در گوشی iPhone XS و iPhone XR استفاده کنیم؟کالاسودا_ امروز در این مقاله قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه از حالت پورتره در گوشی iPhone XR و iPhone XS استفاده کنید.

رونمایی از افزونه جدید در حالت پورتره

گوشی iPhone XS ، XS Max و XR از گوشی های جدید شرکت اپل هستند. شرکت اپل به تازگی افزونه های جدیدی را به گوشی اضافه کرده است که کاربران می توانند تمرکز بیشتری روی حالت پورتره داشته باشند.

به جای اینکه کاربران میزان تار شدن را خود به صورت دستی تنظیم کند ، این افزونه به صورت اتوماتیک این کار را انجام می دهد و کاربران می توانند قبل و بعد عکس خود را نیز ویرایش کنند. حالا به شما نحوه این کار را نشان می دهیم.

تار شدن بیشتر یا کمتر؟

با استفاده از گوشی iPhone XS ، XS Max یا XR دوربین را باز کنید و پس از گرفتن عکس مورد نظر در حالت پورتره ، بخش ویرایش را باز کنید. بارگذاری این عکس امکان دارد کمی زمان ببرید اما زمانی که عکس باز شد شما با نقاطی زیر عکس مواجه می شوید که می توانید میزان عمق عکس را تعیین کنید.

اگر میزان F عکس شما از میزان تراز بالاتر باشد عکس تاری کمتری خواهد داشت و اگر میزان تراز پایین تر باشد میزان تاری بیشتر خواهد بود. میزان F گوشی های جدید iPhone بین f1.4 تا f16 متغیر است. شما با کمک اسلایدر می توانید میزان عمق و تار بودن عکس را مشخص کنید. این تغییرات سریع برای شما نمایان می شود. زمانی که میزان کیفیت عکس برای شما کافی بود می توانید عکس را ذخیره کنید.

چگونه از حالت پورتره در گوشی iPhone XS و iPhone XR استفاده کنیم؟

قبل از گرفتن عکس

زمانی که شما گوشی خود را با به روزرسانی جدید iPhone تجهیز کردید ، شما گزینه جدید به نام تنظیم F را مشاهده می کنید که به بخش دوربین شما اضافه شده است. این چیزی است که می تواند برای شما حسابی کاربردی باشد البته اگر بخواهید عکس های با کیفیت با گوشی خود بگیرید.

شیوه تنظیم افزونه جدید گوشی های iPhone

فرآیند تنظیم f کاملا ساده و راحت است. اول دوربین خود را باز می کنید و آن را در حالت پورتره قرار می دهید ، سپس روی گزینه f کلیک می کنید. یک اسلایدر در کنار دکمه شاتر ظاهر می شود که شما بتوانید آن را انتخاب و استفاده کنید. زمانی که شما از میزان f راضی بودید می توانید آن را ذخیره کنید و بعد عکس خود را بگیرید.

امیدواریم که از مطالعه این خبر لذت برده باشید ، شما دوستان می توانید نظرات خود را با ما در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

 با ما در صفحه اینستاگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها