چگونه از هک شدن واتساپ جلوگیری کنیم؟

0
440
هک واتس‌اپ

با آپدیت جدیدترین نسخه واتس‌اپ می‌توان از دست هک شدن و هکرها رهایی یافت.

به گزارش کالاسودا و به نقل از gadgetsnow، به کاربران هشدار داده شده که بلافاصله آخرین نسخه واتس‌اپ را به‌روز کنند.

کاربران اندروید حداقل باید واتس‌اپ خود را به نسخه 2.19.274 ارتقا دهند. کاربران آیفون نیز باید به نسخه 2.19.100 به‌روز رسانی کنند.

برای بررسی نسخه واتس‌اپ در آیفون، به تنظیمات / Settings رفته و بر روی Help کلیک کنید. در آنجا می‌توانید شماره نسخه واتس‌اپ خود را مشاهده کنید.

در اندروید، به تنظیمات / Settings بروید و بر روی Help کلیک کرده و به بخش App info مراجعه نمایید.

این آسیب‌پذیری همچنین می‌تواند نسخه قبل 2.25.3 در WhatsApp Enterprise Client، نسخه قبل از 2.18.368 در واتس‌اپ ویندوز فون، نسخه قبل از 2.19.104 در واتس‌اپ بیزینس اندروید و نسخه قبل از 2.19.100 در واتس‌اپ بیزینس iOS را تحت تأثیر قرار داده و هک کند.

به همه کاربران WhatsApp توصیه می‌شود که نسخه واتس‌اپ مورداستفاده خود را بررسی کرده و به‌روزترین نسخه را دریافت کنند.

هک واتس‌اپ

آسیب‌پذیری کشف شده در واتس‌اپ ممکن است به هکرها اجازه دهد با ارسال یک فایل ویدئویی مخرب، گوشی را هک کنند.

طی حمله Pegasus اخیر، که روزنامه نگاران و فعالان جهان را تحت تأثیر قرار داد؛ تمام عملیات جاسوسی و هک تنها از طریق یک missed call در واتس‌اپ انجام می‌شد. اکنون به نظر می‌رسد مهاجمین با ارسال فایل‌های ویدئویی می‌توانند از یک آسیب‌پذیری جدید سوء استفاده کنند.

قربانی، یک فایل MP4 دریافت می‌کند که از طریق فرستنده ناشناخته در واتس‌اپ ساخته شده است و از همین‌جا “هک شدن” شروع می‌شود. پرونده MP4 به‌احتمال زیاد مانند هر پرونده ویدئویی دیگر پخش می‌شود؛ اما در پس زمینه هکر می‌تواند برای دستیابی به تلفن قربانی یک کد مخرب را اجرا کند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها