چگونه ترامپ تیک تاک را ممنوع می‌کند؟

رئیس جمهور دونالد ترامپ به طور غیر منتظره‌ای روز جمعه اعلام کرد که تیک تاک را تحریم و ممنوع می‌کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از mashable، چگونه می‌توان برنامه‌ای را که قبلاً توسط 165 میلیون آمریکایی دانلود شده را ممنوع اعلام کرد؟

ترامپ جزئیات کمی در این باره ارائه کرده و هرگونه اقدامات اجرایی را غیر قانونی دانست. پیش از این شایعاتی به گوش می‌رسید که تیک تاک به مایکروسافت واگذار خواهد شد.

پومپئو درباره احتمال ممنوعیت TikTok، اقدام ایالات متحده علیه TikTok را با محدود کردن تجارت شرکت‌های چینی Huawei و ZTE مقایسه کرد.

دولت می‌تواند TikTok را در لیست “فهرست سیاه” وزارت بازرگانی قرار دهد تا مانع از تجارت این شرکت با شرکت‌های آمریکایی شود. این امر این باعث می‌شود گوگل و اپل مجبور شوند TikTok را از فروشگاه‌های برنامه خود حذف کنند. علاوه بر جلوگیری از دانلودهای جدید TikTok، بروزرسانی برنامه‌ برای کاربران موجود غیرممکن خواهد شد؛ در این صورت به روز رسانی‌های امنیتی و ویژگی‌های جدید را نمی‌توان به این برنامه اضافه کرد؛ بناراین به مرور کاربران آن را کنار می‌گذارند.

اگرچه TikTok در ایالات متحده مستقر است، اما شرکت اصلی آن شرکت چینی ByteDance است. مالکیت چینی TikTok مشکل اصلی آمریکا است و مقامات آمریکایی نگران جاسوسی کشور چین از کاربران آمریکایی هستند.

دو گزینه “ممنوعیت” دیگر

دو راه دیگر وجود دارد که دولت می‌تواند TikTok را ممنوع کند:

گزینه اول ​​مستلزم آن است که TikTok از شرکت مادر چینی خود جدا شود.

در روش دیگر ایالات متحده می‌تواند دسترسی چین به محتوا را در سطح سرور محدود می‌کند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها