چگونه ثروتمندترین مرد آسیا، گوگل هند را می‌سازد

0
249

موکش امبانی/Mukesh Ambani قصد دارد شرکت جهانی آی تی بعدی را تأسیس کند و اگر کارها طبق برنامه ریزی پیش رود؛ شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات موبایل و فن آوری JioPlatforms او به زودی رتبه‌های مشابه گوگل (GOOGL)، آمازون، علی بابا و  Tencent را به دست خواهد آورد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی ان ان، JioPlatforms بزرگ‌ترین ارائه دهنده خدمات مخابراتی تلفن همراه در هند است. در چند هفته، وی یک سرمایه 9 میلیارد دلاری از طرف فیس بوک (FB) و مجموعه‌ای از سرمایه گذاران آمریکایی را به دست آورده است و به دنبال توسعه بیشتر است.

ویلی فرنیف، تحلیلگر PitchBook گفت: Ambani “قطعاً [می‌خواهد JioPlatforms] بیش از یک شرکت مخابراتی باشد. آن‌ها می‌خواهند گوگل بعدی یا Tencent هند باشند.”

آقای Ambani برای رسیدن به برنامه‌های خود، نیاز به همکاری با Silicon Valley دارد؛ از این رو، همکاری 5.7 میلیارد دلاری وی با فیس بوک و سرویس پیام رسان جهانی آن WhatsApp به او در این امر کمک کرد. هنگامی که این معامله ماه گذشته اعلام شد، مقیاس جاه طلبی وی به نمایش گذاشته شد.

این معامله، که هنوز منتظر تصویب نهایی است، حاکی از این است که Ambani و Facebook در تلاشند تا “نوعی سکویی ایجاد کنند که بتوانید همه کارها را از طریق بانکداری تلفن همراه و  پیام رسانی، در رسانه‌های اجتماعی خود انجام دهند”.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها