چگونه جلوی اسکن عکس‌های آیفون توسط اپل را بگیریم؟

قابلیت جدید اسکن عکس آیفون توسط اپل پیچیده است. با این حال شما با استفاده از روش زیر می‌توانید مانع این کار شوید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، طبق اظهارات اپل، آیفون شما تنها عکس‌هایی را که در iCloud Photos بارگذاری می‌کنید را اسکن می‌کند. این اسکن مربوط موضوع سوء استفاده جنسی از کودکان (CSAM) است.

این ویژگی با انتشار iOS 15 و iPadOS 15 فعال می‌شود. از زمان انتشار iOS 15، این اسکن فقط در ایالات متحده انجام می‌شود.

بنابراین، برای جلوگیری از اسکن عکس‌های خود، فقط باید بارگذاری آنها را در iCloud Photos متوقف کنید.

به هر حال، سایر ارائه دهندگان خدمات کلود مانند Microsoft OneDrive، Google Drive و Dropbox در حال اسکن محتوای شما هستند؛ اما به جای اسکن در دستگاه قبل از بارگذاری، آن‌ها عکس‌های شما را پس از بارگیری اسکن می‌کنند.

غیرفعال کردن بارگذاری عکس در iCloud

برای پیدا کردن گزینه‌های iCloud Photos در iPhone یا iPad، تنظیمات را باز کنید، روی نام برنامه در بالای ضربه بزنید، در لیست “iCloud” را انتخاب کرده و روی “Photos” ضربه بزنید.

اگر از iCloud Photos استفاده می‌کنید، کلید iCloud Photos سبز است. برای غیرفعال کردن، روی گزینه “iCloud Photos” کلیک کنید. زمانی غیرفعال شود که خاکستری باشد.

در این مرحله اگر گزینه‌ی “Download Photos & Videosا” را انتخاب کنید، می‌توانید یک نسخه محلی از کل کتابخانه عکس آیکلود خود را در آیفون بارگیری کنید.

نکته: برای حذف کتابخانه iCloud Photos خود از سرورهای Apple، به مسیر  Settings > [Your Name] > iCloud > Manage Storage > Photos  بروید و روی “Disable & Delete” ضربه بزنید. حتماً یک نسخه بکاپ از عکس‌های iCloud خود تهیه کنید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها