چگونه حالت تاریک اجباری را روی گوگل کروم دائمی کنیم؟

0
150

کروم 78 یک ترفند جدید و جذاب در آستین خود دارد. این مرورگر می‌تواند حال تاریک اجباری (Force Dark Mode) را در هر وب‌سایتی که به آن سر می‌زنید؛ اجرا کند. در این صورت شما می‌توانید از تمام وب‌سایت‌ها با تم تاریک استفاده کرده و به چشم‌هایتان آسیب وارد نکنید.

 

به گزارش کالاسودا و به نقل از  هاو تو گییک، پیش‌ازاین گوگل کروم دارای دارک مود داخلی بود. اگر از این قابلیت استفاده کرده‌اید؛ می دانید که تم تمام وب‌سایت‌ها به صورت خودکار در حالت تاریک اجرا خواهد شد؛ البته با فرض بر این که این وب‌سایت‌ها از حالت تاریک پشتیبانی می‌کنند. در این میان برخی و سایت‌ها از حالت تاریک پشتیبانی نکرده و با این قابلیت سازگار نیستند.

نکته: این قابلیت در سیستم‌عامل کروم ممکن است باعث بروز برخی مشکلات شود. بنابراین اگر از کروم‌بوک استفاده می‌کنید؛ بهتر است از این ویژگی بهره نبرید.

Force Dark Mode یک راه حل اجباری و بی‌رحمانه است.

حال به‌جای اینکه منتظر باشید که این چند میلیون وب‌سایت، حالت تاریک را به قابلیت‌های خود اضافه کنند؛ می‌توانید از گزینه جدید حالت تاریک اجباری برای محتویات وب (Force Dark Mode for Web Contents) استفاده کنید. در این صورت شما می‌توانید محتواهای وب‌سایت‌های که دارای حالت دارک مود نیستند؛ را به صورت اجباری با تم تاریک اجرا کنید.

با فعال کردن این گزینه، حالت تاریک در کروم روشن نمی‌شود؛ لازم است گزینه حالت تاریک گسترده سیستم‌عامل خود را نیز فعال کنید. به‌عنوان مثال، در ویندوز 10، به مسیر زیر بروید.

تنظیمات (Settings)> شخصی‌سازی (Personalization) > رنگ‌ها (Colors)

گزینه “Dark” را در زیر گزینه Default App Mode انتخاب کنید. در macOS، حالت تاریک را از مسیر تنظیمات سیستم (System Preferences)> عمومی (General) فعال نمایید.

فعال‌سازی حالت تاریک اجباری /Force Dark Mode در همه وب‌سایت‌ها

برای فعال‌سازی آن عبارت “chrome://flags” را در Omnibox کروم نوشته و اینتر را بزنید.

در صفحه جست‌وجو “Dark Mode” را وارد نمایید.

روی کادر سمت راست روی عبارت “Force Dark Mode for Web Contents” کلیک کرده و Enabled را به منظور تنظیمات پیش‌فرض انتخاب نمایید.

به منظور راه‌اندازی مجدد کروم روی Relaunch کلیک کنید. کروم تمام صفحات وب باز شما را بسته و مجدداً راه‌اندازی می‌کند. قبل از راه‌اندازی مجدد مرورگر اطلاعات خود را ذخیره کنید.

حال وب‌سایت موردنظر خود را باز کرده و این قابلیت را آزمایش کنید. اگر از آن خوشتان نیامد می‌تواند این گزینه پیش‌فرض را تغییر داده و دوباره کروم را راه‌اندازی کنید.

همچنین می‌توانید گزینه‌های دیگر Force Dark Mode را امتحان کنید. حالت‌های مختلف نتایج متفاوتی را در صفحات وب ایجاد می‌کنند. برخی از آن‌ها حتی نور تصاویر را کم کرده و آن‌ها را تاریک می‌کند. البته این امر باعث می‌شود تصاویر متفاوت به نظر برسند؛ اما اگر در محیط تاریک کار می‌کنید؛ این قابلیت برای شما مفید است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها