چگونه حالت روشنایی اتوماتیک را در گوشی های iPhone XS فعال یا غیر فعال کنیم؟

چگونه حالت روشنایی اتوماتیک را در گوشی های iPhone XS فعال یا غیر فعال کنیم؟

امروز در این مقاله قصد داریم تا به بررسی حالت روشنایی اتوماتیک در گوشی های iPhone XS بپردازیم و به شما آموزش دهیم که چگونه این حالت را فعال یا غیرفعال کنید. قطعا می تواند برای شما دوستان جالب توجه و کاربردی باشد.

سیستم حالت روشنایی اتوماتیک

سیتسم حالت روشنایی اتوماتیک اصولا با هر به روزرسانی که از سوی سیستم عامل iOS عرضه می شود تغییر می کند و این موضوع به این معنی است که اگر شما به قسمت Control Center گوشی iPhone خود بروید و بخش حالت روشنایی را دست کاری کنید ، شما فقط به صورت موقتی این کار را انجام داده اید و اگر تصمیم دارید تا این کار به صورت اساسی درست کنید با ما همراه باشید. حالا سوالی که پیش می آید این است که به صورت می توان تنظیمات حالت روشنایی اتوماتیک را در گوشی های iPhone XS ، iPhone XS Max و iPhone XR انجام داد؟سیستم حالت روشنایی اتوماتیک

طرز کار سیستم حالت روشنایی اتوماتیک در گوشی های هوشمند

تنظیم اتوماتیک روشنایی توسط سنسور نور محیط تعبیه شده داخل گوشی انجام می شود . سنسور نور در واقع یک فتودیود است . وظیفه فتودیود تبدیل نور به جریان هست ، مثلا سلول خورشیدی هم نمونه بزرگی از فتودیود ها به شمار می رود . اساس کار فتودیودها این است که نور جذب شده را به ولتاژ یا جریان الکتریکی تبدیل کنند و حالا بستگی به این دارد که چگونه تعریف شده باشد.

در گوشی هوشمند شما هم یک سنسور نور محیط تعبیه شده است . حالا وقتی شما روشنایی اتوماتیک را فعال می کنید در واقع سنسور نور را فعال کرده اید . حالا تنها کافی است گوشی را در نورهای مختلف تست کنید ، خواهید دید که با تغییر نور محیط ، روشنایی صفحه نمایش هم تغییر می کند . اگه به یک جای تاریک بروید نور نمایشگر کم شده و اگه به یک جای پر نور بروید روشنایی نمایشگر بیشتر خواهد شد . این کار ها توسط فتودیود انجام نمی شود بلکه فتودیود فقط میزان نور محیط را تشخیص داده و بقیه کارها توسط سیستم عامل و پردازنده اصلی انجام می شود.طرز کار سیستم حالت روشنایی اتوماتیک در گوشی های هوشمند

چگونه حالت اتوماتیک را فعال یا غیر فعال کنیم؟

شما می توانید این کار رو به سادگی انجام دهید اما این موضوع را هم در ذهن داشته باشید که اپل این کار را سخت تر کرده است و اگر شما می خواهید این کار را انجام دهید در ادامه این راه را به شما آموزش خواهیم داد:

اول به تنظیمات رفته و بعد گزینه General option را انتخاب می کنید

سپس بخش accessibility tab را باز کرده و بعد بخش Display Accommodations را انتخاب می کنید. بعد از این کار شما با گزینه Auto-Brightness خاموش یا روشن مواجه خواهید شد.

در نهایت گزینه Auto-Brightness را به حالتی که تصمیم دارید انتخاب می کنید.چگونه حالت اتوماتیک را فعال یا غیر فعال کنیم؟

این موضوع را فراموش نکنید که هر زمان آزمایش شما تمام شد آن را به حالت اولیه و سابق خود در بیاورید.

خب حالا تمام کاری که باید انجام دهید را انجام دادید و تمام!

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار