چگونه رم کامپیوتر را ارتقا دهیم؟

0
28
چگونه رم کامپیوتر را ارتقا دهیم؟

یکی از موارد ناامید کننده در حین کار با کامپیوتر این است که رم شما نمی تواند پاسخگوی خواسته های نرم افزاری شما باشد و مجبور به ارتقای رم می شوید. اما چگونه می توان رم کامپیوتر را ارتقا داد؟

نحوه ارتقای رم جدید در کامپیوتر

شاید شنیده اید که برخی از کاربران دستگاه هایی سریع و پر قدرت می خرند تنها برای اینکه از گوگل استفاده کنند! اما حقیقت است باید بر اساس نیاز خود خرید کنید. هر زمان نیاز داشتید می توانید با ارتقاء حافظه دسترسی تصادفی (RAM) به رایانه خود کمک کنید تا سرعت بیشتری داشته باشد.

اطلاعات در سلول های حافظه RAM می توانند رونویسی یا پاک شوند. این یکی ازتفاوت های رم با حافظه فقط خواندنی یا رام است. رام شامل اطلاعاتی است که به رایانه شما اجازه می دهد عملکردهای اساسی مانند شروع سیستم عامل یا فعال سازی سخت افزار را انجام دهد. هر رایانه حداکثر مقدار حافظه رمی که می تواند بعدا ارتقا پیدا کند.

نحوه ارتقای رم جدید در کامپیوتر

1- قدم اول جمع آوری اطلاعات

اولین قدم در به روز رسانی این است که اطلاعات کلی جمع اوری کرده و بدانید که رم قبلی شما چقدر بوده است. برای این کار به تنظیمات سیستم خود بروید و میزان رم خود را مشاهده کنید. اکنون که دریافتید حافظه رم شما چقدر است، باید بدانید که چقدر حافظه رم جدید نیاز دارید. صدها رم مختلف در بازار دارد و همه آنها ویژگی ها و محدودیت های مختص به خود دارند. بنابراین پیش از اینکه رم مورد نظر خود را انتخاب کنید حسابی در مورد آن تحقیق کنید و به کارهای نرم افزاری که می خواهید با آن انجام دهید فکر کنید تا رمی مرتبط با نیازهای خود خریداری کنید.برای مشاهده لیست قیمت رم کامپیوتر به این قسمت مراجعه کنید.

قدم اول جمع آوری اطلاعات

 

2- خرید رم جدید

اکنون که وظایف خود را به انجام رسانده و می دانید چقدر رم نیاز دارید، می توانید آن را تهیه کنید. برای جا انداختن رم جدید نیاز به یک پیچ گوشتی کوچک دارید تا با کمک کتابچه راهنمای کاربر رایانه شخصی خود رم جدید را داخل کیس خود جا بیندازید.خرید رم جدید

3- جا اندازی رم جدید داخل کامپیوتر

  • قبل از انجام هرگونه تغییر، اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر خود را خاموش کرده باشید. اگر روی لپ تاپ این کار را انجام می دهید، خوب است باتری را نیز دربیاورید.
  • اکنون کیس یا پشت لپ تاپ خود را با پیچ گوشتی باز کنید و رم را در بخش مخصوص خود جای دهید. دقت کنید که پیش از انجام این کار دفترچه راهنمای آن را با دقت خوانده باشید. بعضی لپ تاپ ها دارای پنل اختصاصی هستند و برای تغییر رم نیاز است که آن را درآورید. پس حتما دفترچه مادربورد خود را مطالعه کنید.
  • در مرحله بعد رم را از پاکتش خارج کرده و مراقبت باشید که با هیچکدام از اتصالات فلزی یا مدارهای موجود روی ماژول تماس پیدا نکند.
  • ماژول رم را با شکاف موجود روی مادربورد تنظیم کنید. بیشتر رایانه های شخصی دارای شکافی هستند که شما را راهنمایی می کند به گونه ای که ماژول را نادرست نصب نکنید. ماژول رم را به آرامی فشار دهید.
  • اکنون گیره ها را بسته و کاور لپ تاپ یا کیس را بپوشانید و رایانه خود را روشن کنید.
  • به تنظیمات رفته و ببینید که کامپیوتر رم جدید را شناخته یا خیر. اگر نشناخته بود مجددا مراحل را انجام دهید و بررسی کنید تا مطمئن شوید ماژول به درستی سر جای خود نشسته است.

3- جا اندازی رم جدید داخل کامپیوتر

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از