چگونه طول عمر باطری مک بوک را افزایش دهیم؟

کالاسودا – باطری های مک بوک می‌توانند بیشتر از یک روز کاری پیش از اینکه شما نیاز به شارژ دستگاه برای ادامه کار داشته باشید، دوام بیاورند.

اپل معتقد است که آخرین مدلهای مک بوک حتی می‌توانند برای تمام روز کاری به کار خود ادامه دهند.

با این حال، بسیاری از مک بوکهای قدیمی تر نمی توانند این طول عمر باطری را حفظ کنند، چرا که طول عمر باطری ها در طول زمان کاهش می یابد. اما چه کسی است که نخواهد تا آخرین قطره شارژ خود استفاده کند و به سمت استفاده از شارژ نرود؟ یک راه برای غلبه برای ان مسئله این است که یک بسته باطری اکسترنال مک بوک حمل کنید. البته وزن آن می‌تواند به کوله یا کیف شما اضافه شود اما می تواند تا چند ساعت کار استفاده از باطری مک بوک تان را راه بیاندازد. اما به جز این راهکارهایی نیز در خود سیستم عامل وجود دارد که توسط ان می توانید میزان حفظ باطری را بیشتر کنید.

  • تنظیمات اپدیت را چک کنید

گاهی اوقات اپدیت های سیستمی که در کامپیوتر انجام می شود می تواند سبب کند شدن سیستم و تمام شدن حجم نت و باطری شود. بهتر است اپدیت خودکار ویندوز را غیر فعال کنید.

  • باطری را چک کنید

یکی از راههایی که می توانید مطمئن شوید سیستم شما چقدر باطری دارد و تا کی روشن می ماند این است که به تنظیمات باطری بروید و میزان مصرف برنامه های مختلف را ببینید و هر کدام را که میزان مصرف بیشتری دارند ببندید.

  • ویدئوها و موسیقی را قطع کنید

اگر در حال تماشای فیلم و موسیقی از طریق آنلاین هستید و باطری مک بوک شما رو به اتمام است، بهتر است قبل از خاموش شدن وای فای را خاموش کرده و دیدن فیلم یا شنیدن موسیقی را به زمان بعدی موکول کنید. به یاد داشته باشید که برخی سرویس های ویدئو همانند iPlayer به شما اجازه می‌دهند که محتوا را دانلود کرده و بعداً به صورت آفلاین تماشا کنید.

  • درجه حرارت را کنترل کنید

محیط های گرم و داغ برای مک بوک شما مناسب نیست و قرار گیری در چنین فضاهایی می‌تواند حرارت داخل مک بوک شما را بالاتر برده، پردازنده داغ شود و فن آن به شدت برای خنکسازی فضا کار کند، همه این موارد می‌تواند سرعت استفاده از باطری را  بالاتر ببرد و ان را تخلیه کند. بنابراین این مسئله را می توانید با استفاده از یک فن جانبی یا استفاده از لپ تاپ در جایی خنک تر برطرف کنید.

 با ما در کانال تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار