چگونه فایل ها را در ویندوز 10 مخفی کنیم؟

0
179
چگونه فایل ها را در ویندوز 10 مخفی کنیم؟

آیا قصد دارید فایل ها و برخی پوشه ها را در ویندوز خود مخفی کنید؟ این کار بسیار ساده است و کمتر از یک دقیقه می توانید فایل مورد نیاز خود را از دسترس دیگران قرار کنید، در این بخش قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که چگونه فایل ها را در ویندوز 10 مخفی کنیم.

به طور کلی برای پاسخ به سوال چگونه فایل ها را در ویندوز 10 مخفی کنیم دو روش وجود دارد که هر دو خروجی یکسانی خواهند داشت. با استفاده از فایل اکسپلورر و همچنین بخش Command Prompt می توانید فایل های خود را مخفی کنید، البته روش اول بسیار ساده تر است و در این بخش  آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

مخفی سازی فایل ها از طریق فایل اکسپلورر

در این روش قصد داریم به ساده ترین راه برای مخفی کردن فایل ها بپردازیم، برای این کار تنها نیاز است تا مراحل زیر را انجام دهیم و کمتر از چند لحظه فایل مورد نیاز خود را مخفی کنید.

در ابتدا نیاز دارید که فایل اکسپلورر خود را باز کنید و فایل مورد نیاز را که قصد داریم مخفی کنید را انتخاب کنید، روی آن پوشه کیلک راست کرده و گزینه Properties در بخش پایینی صفحه را مشاهده خواهید کرد، آن را انتخاب کنید، در بخش پایین قسمت جنرال تیک گزینه “Hidden” را انتخاب می کنید و روی گزینه OK کلیک کنید. حال در این بخش از شما یک سوال در مورد مخفی کردن فایل پرسیده می شود از این رو گزینه Apply changes to this folder, subfolder, and files را انتخاب کرده و گزینه OK را انتخاب کنید. حال فایل شما مخفی شده است.چگونه فایل ها را در ویندوز 10 مخفی کنیم؟مخفی سازی فایل ها از طریق فایل اکسپلورر

چطور فایل های مخفی شده را مشاهده کنیم؟

حال پس از مخفی کردن یک فایل قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که چطور فایل ها را با حالت قبل بازگردانیم. این کار بسیار ساده است و در این بخش به مرور آن می پردازیم.

در ابتدا فایل اکسپلورر را انتخاب کنید و در این بخش روی گزینه View buttonکلیک کنید و تیک “Hidden items” را غیر فعال کنید. حال تمام فایل های مخفی شده نمایان می شود، البته توجه داشته باشید که اگر قصد دارید تنها یک فایل از حالت مخفی شده خارج شود تیک گزینه “Hidden” را بردارید.حال پس از مخفی کردن یک فایل قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که چطور فایل ها را با حالت قبل بازگردانیم

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها