چگونه وب‌سایت‌ها را در گوگل کروم مسدود کنیم؟

0
146
مسدود کردن وب سایت ها در گوگل کروم

تابه‌حال برایتان پیش‌آمده که در حال کار و بررسی یک وب‌سایت هستید؛ اما وسوسه می‌شوید و به وب‌سایت‌های دیگر مانند فیس‌بوک و توئیتر سر می‌زنید. بهترین راه برای رفع این مشکل مسدود کردن وب‌سایت‌ها موردنظر است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از هو تو گییک، برخی از این وب‌سایت‌ها ممکن است در حین کار شما را وسوسه کرده و یا محتویات آن‌ها برای فرزندتان نامناسب باشد. بنابراین بهتر است هر چه سریع‌ترین وب‌سایت‌ها را در گوگل کروم مسدود کنید.

استفاده از افزونه بلاک سایت

در روش اول می‌توانید از افزونه بلاک سایت (Block Site) استفاده کنید. بعد از دانلود این افزونه آن را بر روی مرورگر خود نصب کنید. شما حتی می‌توانید برای وب‌سایت‌ها مسدود شده یک مسیر مشخص دیگر در نظر بگیرد. در این صورت کاربر در صورت مراجعه به این وب‌سایت‌ها به‌صورت خودکار به آدرس جدیدی که برای آن در نظر گرفته‌اید منتقل خواهد شد. علاوه بر این می‌توانید برای این وب‌سایت‌ها یک دستورالعمل و برنامه زمانی در نظر بگیرید که تنها در ساعات مشخص و محدودی در روز در دسترس باشند.

البته هر شخص که به سیستم شما دسترسی داشته باشد؛ می‌توان این محدودیت را برداشته و از سایت‌های مسدود شده استفاده کند. درصورتی‌که برای آن رمز در نظر بگیرید؛ کاربر با باز کردن یک مرورگر دیگر قادر است به این وب‌سایت‌ها دسترسی داشته باشد. بنابراین اگر هدف شما از بلاک کردن وب‌سایت، عدم دسترسی فرزند یا کارکنانتان به این وب‌سایت‌ها باشد؛ این روش کاربردی نیست.

استفاده از ویژگی روتر ها برای مسدود کردن وب‌سایت

البته افزونه Block Site برای مسدود کردن وب‌سایت‌ها برای خودتان مناسب است؛ اما از آن نمی‌توان برای جلوگیری دسترسی کودکان استفاده کرد. بسیاری از روترهای Wi-Fi دارای ویژگی‌های مسدود کننده وب‌سایت هستند و این بسیار بهتر از این برنامه افزودنی کروم کار می‌کند. اگر روتر شما چنین ویژگی دارد؛ می‌توانید روتر خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که یک وب‌سایت را مسدود کند؛ در این صورت هیچ‌کس در شبکه Wi-Fi شما قادر به دسترسی به آن نیست. اما کاربران هنوز می‌توانند از VPN یا پروکسی استفاده کرده و به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

نرم‌افزار کنترل والدین و ویژگی‌های سیستم‌عامل برای مسدود کردن وب‌سایت‌ها

علاوه بر این می‌توانید از نرم‌افزارهای کنترل والدین بر روی سیستمتان استفاده کنید. علاوه بر نرم‌افزار کنترل والدین شخص ثالث، سیستم‌عامل شما نیز دارای ابزارهای مفیدی است.

به‌طور مثال قابلیت Family در ویندوز 10، به شما این امکان می‌دهد تا وب‌سایت‌ها را برای یک حساب مسدود کنید. در Mac، ویژگی Screen Time که در macOS Catalina اضافه شده است؛ باعث می‌شود دسترسی به سایت‌ها محدود شود. در Chromebook، می‌توانید از Family Link استفاده کنید تا کنترل کنید کدام یک از وب‌سایت‌ها برای حساب کودک شما باز شود و کدام وب‌سایت‌ها مسدود شده و دسترسی به آن‌ها قطع شود.

روش مسدود کردن وب‌سایت‌ها در سازمان‌ها

سازمان‌هایی که از Chrome Enterprise استفاده می‌کنند می‌توانند از ویژگی URLBlacklist برای مسدود کردن وب‌سایت‌های شخصی استفاده کنند. این ویژگی برای متخصصان IT در مدیریت دستگاه‌های سازمان در نظر گرفته شده است و به شما در مدیریت وب‌سایت‌ها در گوگل و در خانه کمک نخواهد کرد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها