اخبار

چگونه گوگل بازگشتی هوشمندانه به بازار چین خواهد داشت؟

کالاسودا - کالاسودا_این کمپانی در تلاش است تا از طریق بازی ای در برنامه محبوب این کشور توجهات را به خود جلب کند.

شرکت گوگل یک بازی از طریق هوش مصنوعی برای برنامه محبوب WeChat ساخته و در روز چهارشنبه به بازار عرضه کرد و توانست قدم بزرگی در بازار چین و ورود به آن بردارد.

این بازی که اسم آن حدس آهنگ می باشد و با کمک یک هوش مصنوعی این بازی کنترل می گردد. شما می توانید این بازی را از طریق کد QR به این برنامه اضافه کنید.

شرکت Tencent یکی از بزرگترین شرکت های در زمینه تکنولوژی در چین و گوگل توافق همکاری ای با یکدیگر در زمینه محصولات و تکنولوژی های جدید را در ماه ژانویه امضا کردند. برنامه WeChat یکی از محبوب ترین برنامه ها و شبکه های اجتماعی موجود در این کشور می باشد که بازار بزرگی را در این کشور در اختیار دارد.

شرکت گوگل آزمایشگاه هوش مصنوعی ای را در ماه دسامبر در شهر پکن راه اندازی نمود. این کار شرکت گوگل بازگشتی قدرتمندانه به بازار چین می باشد زیرا در زمان گذشته این شرکت به دلیل عدم تمکین سانسور در موتورهای جستجوگر خود به مرحله قطع همکاری با این کشور رسید. در ماه ژوئن این شرکت با هدف جذب بازار آسیای جنوب شرقی، حدود ۵۵۰ میلیون دلار برای موضوع داد و ستد دیجیتال بر روی شرکت JD سرمایه گذاری کرد.

شرکت گوگل همچنین تصمیم به راه اندازی یک سیستم مدیریت اطلاعات مخصوص کشور گرفت و اسم آن را Files Go  می باشد که در ماه می این نرم افزار اجرا می شود. گفته شده این برنامه بزرگترین برنامه شرکت گوگل بعد از Google Translate می باشد.

گوگل یک شرکت آمریکایی فعال در حوزه ی فناوری اطلاعات شامل جستجوی اینترنتی، رایانش ابری و تبلیغات، نرم‌افزار و سخت‌افزار است. این شرکت توسط لری پیج و سرگئی برین تأسیس شد که هر دوی آن‌ها در دانشگاه استنفورد به عنوان دانشجوی دکترا حضور داشتند و با نام «مردان گوگل» شناخته می‌شدند. گوگل در ابتدا به عنوان یک شرکت خصوصی در ۴ سپتامبر ۱۹۹۸ ثبت شد و فروش اولیه سهام آن در ۱۹ اوت ۲۰۰۴ انجام شد. لری پیج و سرگئی برین و اریک اشمیت قبول کردند که به مدت بیست سال، یعنی تا سال ۲۰۲۴ در کنار هم کار کنند. هدف گوگل از آغاز «سازماندهی کردن اطلاعات دنیا و دسترس‌پذیر کردن آن‌ها برای عموم» بود ، و شعار غیر رسمی شرکت (که توسط مهندس گوگل امیت پاتل ابداع شد و توسط پل بوچهیت از آن حمایت شد) «شرور نباشید» بود.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا