چگونه Big Tech با حفاظت از حریم خصوصی سود می‌برد؟

با طولانی شدن همه گیری و ارتقای زندگی آنلاین، نگرانی‌های بیشتری در مورد حفظ حریم خصوصی داده‌های مصرف کننده به وجود آمده است. حفظ حریم خصوصی داده‌های مصرف‌کننده امروزه یکی از نگرانی‌های اصلی مصرف‌کنندگان، تنظیم‌کننده‌ها و قانون‌گذاران است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، در این میان، کمپانی‌های بزرگ فناوری مانند اپل و گوگل گام‌های بزرگی برداشته‌اند.

به عنوان مثال، در آوریل 2021، اپل از یک برنامه شفافیت ردیابی اپلیکیشن رونمایی کرد، قابلیتی که سازندگان اپلیکیشن را ملزم می‌کند تا از کاربران برای ردیابی آن‌ها در برنامه‌ها و سرویس‌های آیفون اجازه بگیرند.

علاوه بر این، گوگل قصد دارد تا سال 2023، کوکی‌های شخص ثالث را در کروم که برای ردیابی کاربران آنلاین، هدف قرار دادن تبلیغات و اندازه گیری عملکرد تبلیغات استفاده می‌شوند، حذف کند.

در حالی که به نظر می‌رسد هر دو کمپانی گام‌هایی بزرگی در جهت حفظ حریم خصوصی مصرف کننده برداشته‌اند، اما داستان بسیار بیشتر است.

ویژگی‌های حریم خصوصی اپل و گوگل به هر دو شرکت برتری رقابتی نسبت به سایر غول‌های فناوری می‌دهد. با این تغییرات، Big Tech استفاده خود از داده‌های مصرف کننده را حفظ می‌کند، اما آن را از مشتریان خود محدود می‌کند، همه اینها تحت پوشش حریم خصوصی مصرف کننده است.

چگونه Big Tech از حفاظت از حریم خصوصی سود می‌برد؟

Big Tech با استفاده از حریم خصوصی مصرف‌کننده برای محدود کردن دسترسی به داده‌های مصرف‌کننده، نه تنها تصویر بهتری از خود ارائه می‌دهد، بلکه جایگاه رقابتی خود را در مقابل سایر غول‌های فناوری بهبود می‌بخشد.

در این میان برنامه‌هایی مانند برنامه شفافیت ردیابی اپلیکیشن اپل به طور مؤثر به IDFA پایان می‌دهد و فیس بوک و هر شرکت دیگری که حول تبلیغات موبایلی و این نوع داده‌ها کار می‌کند؛ را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در این میان این حدسیات وجود دارد که کمپانی اپل از طریق ویژگی حفظ حریم خصوصی داده‌های خود تلاش می‌کند تا توسعه‌دهندگان برنامه‌ها را برای کسب درآمد از طریق خریدهای درون‌برنامه‌ای و اشتراک‌هایی که اپل درصدی از آن را دریافت می‌کند، متمایل کند.

در مثال دیگر و در برنامه حذف کوکی‌های شخص ثالث از مرورگر کروم، گوگل نیز رقابت تبلیغات دیجیتال متکی به کوکی‌ها را از بین می‌برد و در عین حال سلطه خود را تقویت می‌کند، زیرا حذف کوکی‌ها بر توانایی گوگل برای جمع‌آوری داده‌های شخص اول از طریق سرویس‌های خود، مانند جستجوی گوگل تأثیری نمی‌گذارد.

برندها و بازاریابان امور را به دست می‌گیرند

در مواجهه با حمایت از حریم خصوصی مصرف‌کننده که صنعت تبلیغات را متحول می‌کند، برندها و بازاریابان وارد عمل شده‌اند. برای کاهش اتکای خود به داده‌های شخص ثالث، شرکت‌ها شروع به سرمایه‌گذاری در پایگاه‌های داده شخص اول خود کرده‌اند،

با گذشت زمان، شرکت‌ها می‌توانند از این داده‌ها برای ایجاد پروفایل‌های رفتاری کامل مشتریان خود، یادگیری بیشتر در مورد آن‌ها و تعامل آن‌ها با برند استفاده کنند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها