اخبار

سامسونگ چگونه مشکل باتری نسخه اگزینوس پرچم دار خود را برطرف خواهد کرد؟

کالاسودا- کالاسودا- کمپانی کره ایی سامسونگ در بخش موبایل همواره با معرفی پرچم دار خود علاقه مندان به گوشی های هوشمند را به سمت خود می کشاند. کمتر از یک ماه است که پرچم داران سال ۲۰۱۸ سامسونگ یعنی گلکسی S9 و S9 plus  وارد بازار فروش شدند و در این مدت مطابق انتظار استقبال خوبی از این گوشی هوشمند قدرتمند شد .کمپانی سامسونگ گوشی های پرچم دار خود با پردازنده های مختلفی بر اساس منطقه جغرافیایی منتشر می کند. گلکسی S9 و S9 plus در بازار ایالات متحده با پردازنده  Snapdragon 845طراحی شده و در سایر نقاط جهان مجهز به چیپست Exynos 9810 است .

سامسونگ باتری های گلکسی S9 و S9 plus را با حجم باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر و ۳۵۰۰ میلی آمپر که مشابه آن در پرچم داران سال گذشته سامسونگ بوده است مجهز کرده اما با یک تفاوت که پردازنده قدرتمند تر و در عین حال پر مصرف تر به نام  Exynos 9810 ؛ این کار از ابتدا به نظر یک ریسک بزرگ محسوب می شد. البته این حجم از باتری برای نسخه Snapdragon 845 کاملا منطقی است، اما به نظر پس از مدتی از عرضه این پرچم دار سامسونگ با یک چالش بزرگ دیگر رو به رو شده است .

به تازگی Strategy Analytics یک آزمایش جالبی بر روی پرچم داران سال اخیر انجام داده است و نسخه اگزینوس Galaxy S9 در مقایسه با هفت گوشی هوشمند در رتبه ششم قرار گرفته است این آزمایش مطابق با استفاده معمولی کاربران صورت گرفت و Sony Xperia XZ2 نزدیک با ۳۶ ساعت قابل استفاده بود اما نسخه اگزینوس Galaxy S9 تنها ۲۶ ساعت و ۵۲ دقیقه.

این موضوع البته زمانی باعث ناراحتی طرفداران این برند در برخی از کشور های جهان می شود که نتایج آزمایش های AnandTech نیز در دسترس کاربران قرار می گیرد و تفاوت نسخه Snapdragon 845 با نسخه اگزینوس Galaxy S9 به طور کامل در بخش باتری مشخص می شود. نسخه Snapdragon 845 با ۱۰ ساعت و ۴۸ دقیقه در حالت وب گردی و روشن بودن وا فای عمر باتری دارد اما در نسخه اگزینوس تنها ۶ ساعت و ۵۲ دقیقه . به نظر می رسد سامسونگ باز هم بتواند یا استفاده از ترفند های نرم افزاری  این مشکل را کمی برطرف کند . البته این گوشی هوشمند به تازگی وارد بازار شده است و در میان امکانات فوق العاده خود یقینا نقاط ضعفی نیز خواهد شد . حال باید دید نسخه Exynos 9810 چه سرنوشتی را برای پرچم داران این غول تکنولوژی رقم خواهد زد.

مطالب مرتبط

برو بالا