ژست‌های حرکتی جدید در iOS 14 و اندروید 11

ویژگی جدید ژست‌های حرکتی در iOS و اندروید در پاییز امسال با عرضه‌ی سیستم عامل‌های بعدی iOS 14 و Android 11 ارائه خواهد شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از phonearena، در iOS 14 کاربر می‌تواند با یک ضربه یا دبل کلیک به پشت بدنه‌ی گوشی خود ویژگی‌های خاصی را فعال کند. به عنوان مثال، پس از نصب iOS 14، کاربر می‌تواند با یک ضربه در قسمت پشتی دستگاه، سیری را فعال کند، تلفن را بی صدا کرده، صدا را بالا و پایین ببرد؛ سه ضربه پشت هم به پشت بدنه قادر است ویژگی‌های دیگری را فعال کند.

در واقع گوگل ابتدا این ایده را ارائه کرد. ویژگی به نام “Columbus” در Pixel 2 XL با پیش نمایش توسعه دهنده Android 11 که حتی در زمانی که گوشی در کیس قرار دارد می‌تواند این ژست‌های حرکتی را فعال کند.

با استفاده از این ویژگی، کاربران Android قادر خواهند بود دو بار به پشت بدنه ضربه بزنند و دستیار صوتی گوگل را باز کنند، دوربین‌ها را راه اندازی کرده و تایمر را روشن کنند، موسیقی را پخش یا استاپ کنند، یک عکس از صفحه بگیرند، منوی recents را باز کنند، آلارم را به تعویق بیندازند، تماس‌های دریافتی و اعلان‌ها را غیرفعال کنند. در واقع هر عملی را می‌توان با این قابلیت مدیریت کرد؛ البته فقط یک عمل می‌تواند همزمان انجام شود.

طبق گفته XDA، از آنجا که ویژگی “Columbus” برای مدل‌های Pixel 3 و جدیدتر طراحی شده است، یک توسعه دهنده برنامه شخص ثالث این ویژگی را در یک اپلیکیشن جدید به نام Tap، قرار داده که با نصب آن؛ این ژست‌های حرکتی در گوشی‌های اندرویدی غیر از پیکسل نیز در دسترس است.

علاوه بر ین خبرها حاکی از آن است که شیائومی در MIUI 12 UI خود در حال کار بر روی ژست‌های حرکتی مشابه است که مانند نسخه iOS، کاربران شیائومی قادر خواهند بود وظایف مختلفی را برای دبل کلیک یا سه ضربه در پشت بدنه اختصاص دهند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها