کابل لایتنینگ O.MG ، ابزار هکرها برای هک کردن کامپیوتر

0
125
کابل لایتنینگ O.MG ، ابزار هکرها برای هک کردن کامپیوتر

ممکن است در خودروتان  و در حال مسافرت باشید که به ناگهان شارژ باتری گوشی‌تان تمام شود؛ و یا در فرودگاه منتظر هستید که ناگهان متوجه می‌شوید که گوشی‌تان 20 درصد شارژ دارد. این اتفاق ممکن است در خانه و محل کارتان نیز رخ دهد و به شارژتان دسترسی نداشته باشید. در این لحظه شما به یک شارژر نیاز دارید که در برخی شرایط اضطراری آن را از یک شخص دیگری قرض می‌گیرید. اگر کاربر آیفون هستید و به کابل لایتنینگ نیاز دارید درصورتی‌که کابل لایتنینگ را به دستگاهتان وصل کنید و آن را شارژ نمایید؛ ممکن است خطرات امنیتی شما را تهدید کند. برخی از کابل‌های لایتنینگ با ظاهر بسیار شبیه به کابل‌های لایتنینگ معمولی، می‌توانند به‌عنوان ابزار و وسیله‌ای برای هک، به‌کاررفته و اطلاعات شما را از راه دور به سرقت ببرند.

کابل لایتنینگ O.MG

کابل لایتنینگ O.MG

اپل در سال 2012 سوئیچ شارژ گوشی را به کابل لایتنینگ تغییر داد. این کابل برای شارژ کردن آیفون، آیپد و آی‌پادهای لمسی استفاده می‌شود. تقریباً هر گوشی آیفون در هفت سال گذشته از این کابل برای شارژ کردن خود استفاده می‌کند. اما اگر به کابل لایتنینگ نیاز دارید؛ از کابل لایتنینگ O.MG دوری کنید؛ این کابل توسط یک هکر طراحی و تولید شده است. کابل لایتنینگ O.MG که به کامپیوتر شما وصل می‌شود؛ به‌راحتی و از راه دور به شخص اجازه دسترسی به اطلاعات شما را می‌دهد.

MG سازنده کابل لایتنینگ

این کابل توسط یک محقق معروف به “MG” ساخته‌شده است که تابستان گذشته آن را در کنفرانس هک DefCon معرفی کرد. ظاهر لایتنینگ O.MG بسیار شبیه به کابل‌های لایتنینگ اصلی است؛ اما با ویژگی‌های که دارد می‌تواند سیستم کامپیوتری را هک کند. این کابل دارای یک سری تنظیمات، ساختار درونی و اکسس پوینت‌های داخلی  است که هکر از طریق آن می‌تواند به Mac یا Windows PC که به آن وصل شده است، دسترسی داشته باشد و آن را هک کند.

سازنده این کابل در کنفرانس به یکی از خبرنگاران گفت: “استفاده از این کابل مثل آن است که به کیبورد و ماوس کامپیوتر از راه دور دسترسی داشته باشیم.”

MG سازنده کابل لایتنینگ

درحالی‌که MG ابتدا هر کابل O.MG را با دست تهیه می‌کرد، اما اکنون راهی برای تولید انبوه آن پیداکرده است، که هزاران نفر می‌توانند از آن برای اعمال غیرقانونی استفاده کنند. این کابل‌ها در وب‌سایت Hak5 به فروش می‌رسند و هکر می‌تواند در این وب‌سایت عضو شده و طی فرایند خرید آن را تهیه کند.

بر اساس گفته‌های این وب‌سایت کابل O.MG قادر است از راه دور عملیاتی مانند ذخیره، ایجاد و انتقال اطلاعات را انجام داده و به‌طور کلی رایانه قربانی را از را دور کنترل کند. تنها زمان اتصال این کابل به سیستم یک پیغام مشاهده می‌شود که در صورت تأیید این عملیات اجرا خواهد شد.

ایمن نگه‌داشتن رایانه

اولین راه برای محافظت از کامپیوتر شما از کابل O.MG این است که به‌هیچ‌وجه از هیچ نوع کابل لایتنینگ بر روی سیستم کامپیوتری خود استفاده نکنید و به‌جای آن از شارژرهای دیواری بهره ببرید. اما اگر یک هکر می‌تواند از راه دور و از طریق کابل به کامپیوتر شما وصل شود؛ آیا همین کار را نمی‌تواند با آیفون یا آیپد شما انجام دهند؟

راه دیگر برای ایمن‌سازی رایانه شما استفاده از کابل‌های تأییدشده است. اگر از کابل لایتنینگ اصلی و اورجینال استفاده نمی‌کنید؛ پس مطمئن شوید کابل شما دارای تأییدیه MFi است. این کاری است که اپل برای امنیت بیشتر کاربران خود در برابر این کابل‌های تقلبی انجام داده است.

آیا از کابل‌های لایتنینگ شخص ثالث استفاده می‌کنید؟ آیا این مسئله شما را نگران می‌کند؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

ایمن نگه‌داشتن رایانه

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها