کاربردی ترین ترفند ها برای شخصی سازی و بهبود سرعت کار با ویندوز

کاربردی ترین ترفند ها برای شخصی سازی و بهبود سرعت کار با ویندوز

این روز ها روش های بسیاری به عنوان ترفند های ویندوز 10 در اختیار کاربران قرار گرفته است با این وجود روش های دیگری نیز وجود دارد که بسیار ساده است و در عین حال کاربردی ترین موارد به شمار می رود، در این بخش قصد داریم به بررسی کاربردی ترین ترفند ها برای شخصی سازی و بهبود سرعت کار با ویندوز 10 بپردازیم.

سفارشی سازی نوار وظیفه

یکی از مواردی که به عنوان کاربردی ترین ترفند ها برای شخصی سازی و بهبود سرعت کار با ویندوز 10 به شمار می رود شخصی سازی نوار وظیفه یا همان Task Bar است. این قابلیت البته در ویندوز های قبلی نیز در اختیار کاربران قرار می گرفت، استفاده از این روش بسیار ساده است و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. از این رو باید وارد بخش استارت ویندوز شده و نرم افزار مورد نیاز را پیدا کنید.

پس از پیدا کردن نرم افزار های مورد نیاز کلیک راست کرده و گزینه Pin to taskbar را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه نرم افزار های مورد نیاز شما در اختیارتان قرار می گیرد و در بخش نوار وظیفه جایگاه خاصی با نرم افزار اختصاص داده می شود، البته این موضوع را در نظر داشته باشید که می توانید نرم افزار های این بخش را جا به جا و اگر به آن نیاز ندارید آن را حذف کنید.کاربردی ترین ترفند

استفاده از کلیدهای ترکیبی

یکی از جذاب ترین ویژگی های ویندوز را می توان استفاده از کلیدها ترکیبی دانست. با استفاده از موارد زیر می توانید به دستورهای مختلف و کاربردی دسترسی پیدا کنید.

کلید های Crtl + C قابلیت کپی، Crtl + V قابلیت پیست ، Crtl + Z برگشت به فعالیت قبلی را در اختیار کاربران قرار می دهد برای اطلاعات از سایر کلید های ترکیبی در ویندوز با ما همراه باشید.

Ctrl + X: برش فایل یا مطلب

Alt + Tab: دسترسی سریع به فایل ها و نرم افزار هایی که باز هستند

Win + Tab: دسترسی به نرم افزار و فایل ها باز در قالب تایم لاین

Windows key: باز شدن بخش جستجو

Windows + E: باز شدن فایل اکسپلورر

Windows + Print Screen: گرفتن اسکرین شات و ذخیره آن

Windows + I: باز کردن تنظیمات ویندوز

البته موارد یاد شده تنها بخشی از کلید های ترکیبی به صورت پیش فرض برای ویندوز هستند.کاربردی ترین ترفند استفاده از کلیدهای ترکیبی

ایجاد کلید های ترکیبی

در بخش بالا به بررسی چند کلید کاربردی در ویندوز پرداختیم با این وجود ایجاد کلید های ترکیبی را می توان یک روش بسیار جالب در میان کاربردی ترین ترفند ها برای شخصی سازی و بهبود سرعت کار با ویندوز 10 دانست.

برای این کار باید روی نرم افزار مورد نظر کلیک کرده و یک shortcut از نرم افزار ایجاد کنید، حال نرم افزاری با همان نام در روی صفحه نمایش شما ایجاد می شود، حال روی آیکون ایجاد شده کلیک راست کرده و در بخش تنظیمات گزینه Shortcut Key را مشاهده می کنید که در کنار آن به صورت پیش فرض None نوشته شده است، با تغییر این بخش و انتخاب حروف مورد نظر می توانید برای این بخش کلید ترکیبی تعرفی کنید. حال زمانی که شما کلید های CTRLو ALT را در کنار حرف انتخاب شده نگه می دارید نرم افزار و فایل مورد نظر شما باز می شود.کاربردی ترین ترفند ایجاد کلید های ترکیبی

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها