کارت سوخت جایگاه رایگان است!

0
174

استفاده از کارت سوخت جایگاه ها رایگان است.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، تا کنون تنها 5 درصد مالکان وسایل نقلیه توانسته اند کارت سوخت شخصی دریافت کنند و باقی مالکان برای خرید سوخت ناچار به استفاده از کارت سوخت جایگاه ها هستند.

اما جایگاه های فروش سوخت در ازای ارایه کارت سوخت خود از مالکان پول دریافت می کنند که این اقدام کاملا غیر قانونی است. در این باره، شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران نیز تاکید کرده که دریافت هرگونه وجه اضافی به جز بهای بنزین تحویلی به خودروها در زمان سوخت‌گیری، ممنوع و تخلف محسوب می‌شود.

در صورت مشاهده مواردی از قبیل عدم در دسترس‪ ‬بودن کارت آزاد و یا دریافت وجه اضافه بر مبلغ بنزین با سامانه پاسخگوئی ۰۹۶۲۷ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تماس حاصل کرده و موضوع را منعکس کنید.

این در حالی است که استفاده از کارت سوخت جایگاه ها تا هفته گذشته بدون محدودیت بود و حالا شما بیش از 30 لیتر نمی توانید با استفاده از این کارت ها، سوخت دریافت کنید. البته برخی ها روش نوینی در این زمینه راه اندازی کرده اند و در طول روز با استفاده از کارت چندین جایگاه بیش از این مقدار سوخت دریافت می کنند.

آخرین ها از کارت سوخت

از 22 مرداد 98 استفاده از کارت برای خرید سوخت الزامی شده و از آذر 97 نیز ثبت نام ها برای دریافت کارت های سوخت کلید خورد. اما هنوز جمعیت کثیری از مالکان وسایل نقلیه موفق به دریافت این کارت نشده اند. هنوز استفاده از کارت سوخت برای میزان دریافت سوخت محدودیتی ایجاد نمی کند و به نظر می رسد پس از دریافت 100 درصد مالکان وسایل نقلیه در ایران، میزان خرید سوخت سهمیه بندی شود. این اقدام از سوی دولت و بنابر تاکیدات رهبری به منظور کاهش مصرف بی رویه سوخت و از بین رفتن قاچاق آن انجام می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از