اخبار

کارت گرافیک جدید جی فورس تابستان می آید

کالاسودا- کالاسودا – کارت گرافیک جدید جی فورس به نام GTX 1180 احتمالا در ۱۵ ژوئن سال جاری رونمایی خواهد شد.

به نظر میرسد که شرکت انویدیا میخواهد کارت گرافیک جدید خود را هر چه زودتر روانه بازار کند. این شرکت در حال آماده سازی نسخه سازندگان کارت گرافیک Geforce GTX 1180 در تاریخ ۱۵ ژوئن است.

 گفته میشود که این کارت گرافیک جدید برتری هایی نسبت به کارت گرافیک پرچمدار موجود انویدیا به نام TITAN XP دارد. گزارشها نشان میدهد که کارت جدید بر اساس معماری Turing طراحی شده است.

ادعا میشود که این کارت با تورینگ ۱۲ نانومتری، با سرعت ۱۶۰۰ مگاهرتزی عمل خواهد کرد.  میزان حافظه آن نیز ۸ تا ۱۶ گیگابایت حافظه GDDR6 است.

اگر این امار و ارقام درست باشد باید شاهد کارت گرافیکی باشیم که به طور قابل توجهی پیشرفتهایی در قدرت و کارایی دارد. اما هنوز انویدیا اماری از سرعت و کارایی این کارت گرافیک ارائه نکرده و این موارد تنها پیش بینی کارشناسان فناوری است. همچنین مشخص نیست که انویدیا چه میزان برای این کارت هزینه خواهد کرد و قیمت آن را بر چه مبنایی تعیین میکند.

انتظار میرود که انویدیا ابتدا در ماه ژوئن نسخه سازندگان را ابتدا منتشر کند و پس از ان این کارت را برای مادربوردهای Asus، Gigabyte و MSI به صورت سفارشی در ماه های اگوست و سپتامبر عرضه کند.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در ساعت ۹ هر شب به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی گوش دهید

مطالب مرتبط

برو بالا