حل مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت در اندروید

2
5899
حل مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت در اندروید

مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت در گوشی های هوشمند بدون شک می توان آزار دهنده تلقی شود،امروز قصد داریم به بررسی و حل این مشکل بپردازیم.

چرا حسگر اثر انگشت پاسخ نمی دهد؟

به طور کلی زمانی که بیان می شود فینگرپرینت گوشی کار نمی کند، بیشتر افراد احساس می کنند که این موضوع سخت افزاری است اما در نظر داشته باشید که برخی مشکلات نرم افزاری نیز در این موضوع تاثیر گذار است و ممکن است به سادگی بتوانید مشکل یاد شده را برطرف کنید.

بیشتر گوشی های هوشمند در زمینه عدم شناسایی اثر انگشت یکسان هستند، با این وجود برای بررسی این مشکل از گوشی اس 9 سامسونگ استفاده کرده ایم و پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه بررسی حسگر اثر انگشت خود و سلامت آن را بررسی کنید ابتدا با پارچه ای تمیز و نمناک حسگر محل حسگر اثر انگشت گوشی خود را تمیز کنید و سپس آن را بررسی کنید. بسیاری از مشکلاتی که در این زمینه کاربران با آن رو به رو هستند را می توان به تمیز نبودن این حسگر اشاره کرد که در روند تشخیص اثر انگشت اختلال ایجاد می کند.

چرا حسگر اثر انگشت پاسخ نمی دهد؟

چگونه مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت را حل کنیم؟

در گام نخست Secured Lock Time گوشی خود را بررسی کنید

بدون شک با این مشکل رو به رو شده اید که زمان زیادی طول می کشد تا اثر انگشت شما توسط گوشی شناسایی شود، به این منظور در بخش تنظیمات گوشی ویژگی وجود دارد که باید آن را چک کنید.

  • وارد بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود شوید.
  • در این بخش باید گزینه lock screen and security را پیدا کنید، برای پیدا کردن این قسمت می توانید از بخش جستجو استفاده کنید.
  • در این بخش باید secure lock settings را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.
  • در این بخش می توانید تنظیمات گوشی خود را طوری تعیین کنید که به محض قرار گرفتن اثر انگشت خود روی بخش مشخص برای اثر انگشت قفل صفحه نمایش موبایل شما باز شود.

چگونه مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت را حل کنیم؟

پس از بررسی این موضوع می توانید بررسی کنید که مشکل سخت افزاری است یا با سیستم عامل ایراداتی وجود دارد، از این رو می توانید از نرم افزار هایی استفاده کنید برای ورود به حسگر اثر انگشت نیاز است، اگر اثر انگشت در این بخش ها به درستی فعالیت کند نشان می دهد که این مشکل سخت افزاری نیست و به صورت نرم افزاری برطرف شود.

اثر انگشت قدیمی گوشی خود را پاک کرده و اثر انگشت جدیدی تعریف کنید

ممکن است انگشت شما زخم شده باشد یا موارد اینچنین باعث شود که اثر انگشتتان به خوبی شناسایی نشود، از این رو بهتر است اثر انگشت قبلی خود را به صورت کامل حذف کرده و اثر انگشت جدیدی برای گوشی هوشمند خود تعریف کنید. با استفاده از این روش احتمال اینکه مشکل گوشی شما به طور کامل برطرف شود بسیار زیاد است. پس از تنظیم اثر انگشت جدید بهتر است گوشی خود را ریبوت کرده و آن را مورد بررسی قرار دهید.

اثر انگشت قدیمی گوشی خود را پاک کرده و اثر انگشت جدیدی تعریف کنید

Active Fingerprint Gestures گوشی خود را غیر فعال کنید

ژست های فعال اثر انگشت ممکن است برای فعالیت های شما اختلالاتی را ایجاد کند. پیشنهاد می کنیم که این گزینه که در تنظیمات گوشی شما موجود است را به طور کامل غیر فعال کنید و بررسی کنید که آیا این مشکل برطرف می شود یا خیر.

  • در گام نخست باید وارد بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود شوید.
  • در این بخش گزینه Advanced Properties را پیدا کنید.
  • Finger Sensor Gestures را در این بخش پیدا کرده و گزینه یاد شده را غیر فعال کنید.
  • پس از غیر فعال کردن این قابلیت بررسی کنید که آیا مشکل اثر انگشت گوشی شما برطرف شده است یا به این ترفند نیز ایراد یاد شده همچنان وجود دارد.
  • در انتها نیز اگر این مشکل برطرف نشد شما باید حافظه کش گوشی موبایل خود را پاک کنید و سپس به بررسی مشکل یاد شده بپردازید.

Active Fingerprint Gestures گوشی خود را غیر فعال کنید

در نظر داشته باشید زمانی که می خواهید اثر انگشت خود را در گوشی خود تعریف کنید می توانید نواحی بیشتری را در هنگام شناسایی اثر انگشت تنظیم کنید، این موضوع باعث می شود که اثر انگشت گوشی شما در شرایط مختلفی اجرا شود و این موضوع به سرعت شناسایی و همچنین شناسایی اثر انگشت در حالت های مختلف بازکردن صفحه نمایش کمک بسیار زیادی می کند.

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 تعداد نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
2 تعداد نویسندگان دیدگاه
بهار سیارعلی نویسندگان نظرات اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
علی
مهمان
علی

اندروید کلا سیستم عامل خوبیه

بهار سیار
مهمان

منم راضیم از اندروید