کافه سرمایه به کار خود پایان داد

0
73

کافه سرمایه به عنوان پنجمین دورهمی سرمایه گذاری از سوی کافه کران برگزار شد و روز گذشته به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، کافه کران روز گذشته با حضور تعدادی از مسئولین از نهادهای مختلف اقتصادی و فناوری اطلاعات پنجمین دورهمی سرمایه گذاری با عنوان کافه سرمایه را به پایان رساند.

در این مراسم، علی عمیدی مدیر عامل سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن‌کراد با یادآوری این نکته که شروع برنامه آوردگاه در نمایشگاه الکامپ بود، گفت: حدود 130 استارت‌آپ برای جذب سرمایه ثبت نام کردند و فرایند ارزیابی استارتآپ‌ها در نمایشگاه الکامپ و بعد از نمایشگاه انجام شد.

وی با بیان این که در طول این مدت 148 جلسه و 120 ساعت مشاوره برای استارتاپ‌ها توسط تیم ارزیابی شکل گرفت، افزود: 829 سرمایه‌گذار در کارن‌کراد عضو هستند و در این رویداد 126 سرمایه‌گذار شرکت کردند.

همچنین در این مراسم، محمدباقر اثنی عنشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز به سخنرانی پرداخت و گفت: اولین الکامپ در سال 69 در فضای 1000 متری برگزار شد و در حال حاضر این فضا به 22000 متر مربع رسیده است و در نمایشگاه الکامپ بیست و پنج، 30 الی 35 میلیارد تومان گردش مالی داشتیم.

وی با بیان این که 97 درصد تامین مالی نمایشگاه الکامپ توسط بخش خصوصی است و تنها 3 درصد آن توسط دولت تامین می‌شود، افزود: در رویداد کافه سرمایه در طول نمایشگاه الکامپ 126 سرمایه‌گذار حضور یافتند، همچنین 118 استارت‌آپ ثبت نام و 26 استارت‌آپ تایید شد و بیش از 350 جلسه تنظیم و برگزار شد.

در بخش دیگری از مراسم اختتامیه کافه سرمایه، کلاهی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: توصیه‌ می‌کنم کسانی که در حوزه استارت‌آپی و دانش بنیان شروع به فعالیت کردند، عضو اتاق بازرگانی شوند.ستارتاپ‌ها که در ابتدای راه هستند می توانند کارت عضویت بگیرند و عضویت برای شرکت‌های دانش بنیان تقریبا رایگان است و صندوق نوآوری و شکوفایی و اتاق بازرگانی تهران بخشی از هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.

وی تاکید کرد: در تلاشیم در دوره جدید در اتاق تهران و اتاق ایران مراکز نوآوری ایجاد کنیم تا کمک کنیم به ایجاد BCها و CBCها تا آنها هم وارد این حوزه شوند.

در قسمت پایانی این مراسم نیز علیرضا دلیری. معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سخنانی گفت: در طول برگزاری این رویداد دو روز کاری در کنار هم بودیم تا بتوانیم سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان داشتیم.

وی با بیان این که شاخص جایگاه ما در حوزه سرمایه گذاری سال به سال در حال تغییر است و به شاخص به ۶۵ رسیده، افزود: این شاخص برای ما قانع کننده نیست و ما در جایگاه علمی دارای رتبه ۱۶ در دنیا هستیم که به همین دلیل باید در شاخص نوآوری ارتقا داشته باشیم.

دلیری تاکید کرد: در بازار و کسب و کار و نهادها بروکراسی موجب حرکت شرکت ها را کند کرده که درصدی به حاکمیت و دولت و درصدی به بخش خصوصی مربوط است. همچنین ایجاد سرمایه گذار با حوزه فناوری نیز کار سختی است و این مساله نیز موجب ایجاد مشکل در کار شرکت ها شده.

وی به ایجاد رونق در فضای فعلی با حضور ستاری اشاره کرد و گفت: امروز شرکت ها از هم سبقت می گیرند و هلدینگ های بزرگ و  بانک ها نیز به عرصه سرمایه گذاری در حوزه آی تی آمده اند. 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از