اخبار

کامیون های الکتریک  ولوو در مسیر جاده ها هستند

کالاسودا - کالاسودا_کامیون های الکتریک ولوو در راهند. کامیون هایی که می توانند با هدف کاهش آلودگی هوا و افزایش سلامت محیط زیست بسیار مفید باشند.

البته کامیون الکتریک سابقه کمی ندارند و این نخستین باری نیست که یک کامیون الکتریک از کمپانی ولوو روانه بازار می شود. افزون بر این که تسلا نیز در حوزه تولید خودروهای الکتریک با سابقه است و مدتی پیش نیز  از تولید نخستین  کامیون الکتریک  خود به نام سمی در سال ۲۰۱۹ خبر داد.

بر اساس توافقات اولیه، قرار است ولوو فروش عمومی کامیون های خود  را در اروپا از سال آینده میلادی آغاز کند. در این کامیون ها  از ۲ تا ۶ باتری نصب شده که ظرفیت شارژ را بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلووات افزایش می دهد .

اما شاید برای شما سوال باشد که اساسا این نوع کامیون ها چه بازدهی دارند و آیا اساسا کاربردی هستند یا خیر . جالب است بدانید این کامیون ها پس از هر بار شارژ می توانند مسافتی حداکثر ۳۰۰ کیلومتری را طی کنند. مدت زمان لازم برای شارژ کامل باتری کامیون های  الکتریک نیز تقریبا ۲ ساعت است.

از مزیت های اصلی کامیون های الکتریک  ولوو می توان به این نکته اشاره کرد که در مقایسه با کامیون های دیزلی بسیار کم سر وصداتر هستند . بنابراین می توان از آنها در مناطق شلوغ و پرجمعیت استفاده کرد.برعکس کامیون های دیزلی که تنها در ساعاتی خاص از شبانه روز مجاز به تردد در شهر هستند .

در سپتامبر ۲۰۱۷ شرکت جیلی اعلام کرد که از سال ۲۰۱۹ تمام مدل‌های خودروهای سواری ولوو با موتورهای برقی یا دوگانه‌سوز خواهند بود. به این ترتیب این شرکت نخستین خودروساز قدیمی جهان خواهد بود که از توقف تولید و استفاده از موتورهای احتراق درون‌سوز خبر داده و به قول خود  عمل کرده و از این نوع خودرو نیز رونمایی کرده است.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا