کاهش تقاضا برای آیفون با وجود بازگشایی کارخانه‌های اپل در چین

0
76

کارخانه‌های اپل در حال کار هستند، اما به دلیل شیوع کروناویروس در کشورهای مختلف تقاضا برای آیفون همچنان کاهش می‌یابد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از gadgetsnow، چین پس از ماه‌ها تعطیل شدن، اقتصاد خود را بازگشایی کرده و کارخانه‌های اپل به طور گسترده‌ای در حال کار و فعالیت هستند. اما با گسترش همه گیری کرونا ویروس در سرتاسر جهان، این سؤال به وجود می‌آید که میزان تقاضا برای مدل‌های فعلی و جدید آیفون در پاییز به چه میزان است؟

یک مقام ارشد مونتاژکنندگان عمده اپل گفت: سفارشات اپل در پایان سه ماهه در ماه مارس احتمالاً در مقایسه با سال گذشته 18٪ کاهش می‌یابد.

با وجود اینکه سطح تولید تلفن‌های جدید که با شبکه‌های 5G نسل بعدی کار می‌کنند به تعویق افتاده است، اما گوشی‌های اپل 5 جی طبق برنامه ریزی در پاییز عرضه می‌شوند؛ اما مشخص نیست چه میزان تقاضا برای آن وجود دارد؟

دیگر کسی در مورد نیروی انسانی یا کمبود مواد (در چین) صحبت نمی‌کند. اکنون همه در حال بررسی این موضوع هستند که آیا تقاضا در ایالات متحده و اروپا افزایش می‌یابد یا به دلیل کروناویروس کم می‌شود؟

این شرکت همچنین می‌تواند با مشکلات بیشتر زنجیره تأمین روبرو شود؛ زیرا کشورهایی از جمله مالزی و ویتنام محدودیت‌های جدیدی را برای مقابله با کرونا ویروس اعمال می‌کنند.

تحلیلگر فناوری مستقر در تایپه، آرتور لیائو، پیش بینی می‌کند میزان حمل و نقل آیفون در سه ماهه اول سال جاری به 35 میلیون دستگاه کاهش یابد، که نسبت به 41 میلیون دستگاه در سال گذشته 17 درصد کاهش یافته است. این شرکت پیش بینی‌ کرده کل حمل و نقل آیفون در سال 2020 به 198 میلیون کاهش یابد، این رقم نسبت به پیش بینی قبلی که 204 میلیون بوده افت بالایی را نشان می‌دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از