کاهش شدید تبلیغات بازی‌های ویدیویی روی تلویزیون

0
157

تبلیغات ماه ژانویه صنعت بازی در تلویزیون حدود 88% کاهش یافت.

به گزارش کالاسودا و نقل از Venturebeat، صنعت بازی پس از تعطیلات سال نو، تبلیغات خود را روی تلویزیون تا حد بسیار زیادی کاهش داده است. میزان تبلیغات این صنعت در ماه ژانویه چیزی معادل 6.3 میلیون دلار تخمین زده شده است که 87.72% کمتر از ماه دسامبر است.

بخش اعظمی از این مبلغ توسط Xbox و شرکت نامکو باندای هزینه شده است.

برند Xbox مبلغ 2.9 میلیون دلار را صرف تبلیغات تلویزیونی کرده است و با 181 بازپخش پیام بازرگانی، چیزی معادل 147.7 میلیون بیننده داشته است. باندل Star Wars: Jedi Fallen Order بیشترین سهم تبلیغات را با مبلغ 1.8 میلیون دلار داشته است.

جایگاه دوم تبلیغات به شرکت نامکو باندای با مبلغ 1.5 میلیون دلار در تبلیغات می‌رسد. جالب این جاست که این شرکت معمولاً سمت تبلیغات تلویزیونی نمی‌رود. این شرکت 3 بار تبلیغ باز جدید Dragon Ball Z: Karakot را پخش کرده است که چیزی در حدود 17.2 میلیون بازدیدکننده داشته است. بخش بزرگی از این هزینه صرف پخش این تبلیغ در بازی لیگ NFL و روی شبکه‌ی Fox شده است.

برند پلی‌استیشن با مبلغ 1.2 میلیون دلار، جایگاه سوم را به خود اختصاص می‌دهد. این شرکت 37 بار تبلیغ یکسانی را پخش کرده است که چیزی در حدود 45.5 میلیون بیننده داشته است. بخش اعظمی از هزینه‌ی تبلیغات در بازی روی فوتبال دانشگاهی و PGA tour و بازی Gold Central بوده است.

در جایگاه چهارم، وب‌سایت GameFly.com چیزی در حدود 482 هزار دلار خرج تبلیغات کرده است. تبلیغات این وب‌سایت 505 بار در 5 جایگاه مختلف پخش‌شده‌اند و سهم اعظم تبلیغات، متعلق به The Noon Train: Kids بوده است.

در جایگاه پنجم و آخر، شرکت THQ Games چیزی در حدود 192514 دلار خرج تبلیغات کرده و 21 بار، تبلیغ AMA Pro Motorcross Championship Tracks کرده است. تبلیغات این شرکت فقط روی دو شبکه‌ی NBC و Mav TV پخش‌شده‌اند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها