کاهش عمدی سرعت گوشی وان‌پلاس در برخی اپ‌های محبوب

وان‌پلاس برای بهبود سرعت و افزایش عمر باتری، عملکرد برخی اپ‌های را به صورت مخفیانه محدود کرده است و حالا این کار برای کمپانی دردسر ساز شده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، چند روز پیش AnandTech وام پلاس را برای کاهش سرعت و عملکرد گوشی OnePlus 9 Pro در برخی اپلیکیشن ها متهم کرد. این نشریه با مشاهده کند شدن سرعت “غیر قابل توضیح” گوشی دریافت که سرعت این گوشی در جابجایی لیست برنامه‌های معروف کاهش می‌یابد و از هسته اصلی پردازنده استفاده نمی‌کند.

توجیه وان پلاس برای این اتهام، بالا بردن طول عمر باتری بود.

تصویر یک: عملکرد و سرعت پایین گوشی OnePlus 9 Pro در گوگل کروم:

امروز، OnePlus در مورد اظهارات قبلی با ارسال پستنوشت “در سال‌های اخیر، عملکرد SoC های گوشی‌های هوشمند به جایی رسیده است که در برخی از سناریوها، قدرت آنها بیش از حد است.”

در ادامه توضیح داد: “با توجه به این موضوع، تیم ما تصمیم گرفت عملکرد دستگاه را به گونه‌ای تنظیم کند که از تولید گرما جلوگیری کرده و باتری کمتری نیز مصرف شود”.

به نظر خوب می‌آید! اما در این استدلال سه ​​مشکل جدی وجود دارد:

اول اینکه، وان پلاس سالهاست که دستگاهها ی خود را به دلیل سرعت بالای آن‌ها می‌فروشد و شرکت در تولید OnePlus 9 Pro قول یک “تجربه بی نقص” سریع و روان “را داده است. این شرکت با ارائه اسنپدراگون 888 این وعده را به کاربران خود داده است.

دوم نشریه AnandTech نشان داد که این گوشی نسبت به S21 Ultra حتی اگر هر دو از تراشه‌ها و فناوری صفحه نمایش یکسان استفاده کنند؛ عمر باتری کمتری دارد.

کاهش سرعت “تقریباً در مورد همه اپ هایی که در فروشگاه Play از محبوبیت بالایی برخوردارند نیز صدق می‌کند.”

سوم و مهمتر از همه، OnePlus این مسئله را پنهان کرده است و اکنون سعی می‌کند آن را توجیه کند.

این برای کمپانی وان پلاس بسیار خطرناک است؛ زیرا این برنامه را از کاربران خود مخفی کرده است.

سال‌هاست که در مورد توطئه‌های کمپانی‌ها از طریق کاهش سرعت گوشی و مجبور کردن کاربرانشان به بروزرسانی، اتهام‌هایی زده می‌شود و در نهایت در سال 2017 مشخص شد که اپل این کار را انجام داده است.

در آن زمان اپل نیز صرفه جویی در باتری را دلیل کار خود اعلام کرد.

اجازه ندهیم این برای OnePlus یا هر تولید کننده دیگری با پنهان کاری، دست به هر برنامه‌ی منعفت طلبانه‌ای بزند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها