کاهش فروش گلکسی اس 22 به دلیل رسوایی GOS

در کره جنوبی فروش گلکسی سری اس 22 به دلیل رسوایی موسوم به GOS افت کرده و اپراتورها برای مقابله با آن سوبسید بیشتری در نظر گرفته‌اند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از جی اس ام ارنا، رسوایی GOS چهره گوشی‌های سامسونگ سری اس 22 را به شدت تخریب کرده و به نوشته کوریا تایمز باعث شده تا سامسونگ و شرکا سوبسید بیشتری برای کاربران در نظر گیرند.

اپراتورهایی مانند KT و LG UPlus برای اس 21 بیش از 370 دلار، برای اس 22 پلاس بیش از 410 دلار و برای اس 22 اولترا بیش از 410 دلار با هماهنگی سامسونگ در نظر گرفته‌اند.

قبلا سوبسید 120 دلاری برای گوشی‌های این سری در نظر گرفته می‌شد اما پس از انتشار اخبار مربوط به رسوایی GOS وجهه این گوشی‌ها به شدت در کره خراب شده است.

گفتنی است سامسونگ سرویس بهینه سازی بازی یا همان GOS را روی جدیدترین گوشی‌ها و تبلت‌های خود و نیز برخی پرچمداران قدیمی نصب کرده که ظاهرا عملکرد سیستم را در طول بازی به منظور افزایش عمر باتری تنظیم می‌کند اما بعدا مشخص شد این کار را با کاهش عملکرد دست کم 10000 اپلیکیشن انجام می‌دهد.

بعد از رو شدن دست سامسونگ کاربران متوجه شدند گزینه‌ای هم سامسونگ برای غیرفعال کردن GOS در نظر نگرفته است.

همچنین سامسونگ به صورت غیراخلاقی بنچمارک‌هایی مانند GeekBench را از لیست خارج ساخته تا دستش رو نشود.

بعد از رسواشدن برند کره‌ای اپلیکیشن‌های بنچمارک سری اس و تبلت Tab S8 را در پلتفرم خود ممنوع کرده و بیرون انداختند.

بعدا سامسونگ سعی کرد با آپدیتی روی سری اس 22 محدودیت روی CPU و GPU اعمال شده از طریق GOS را مسدود کند.

اما معلوم شد ه است که جنجال اصلی روی AP یا Application Processor بوده و AP ساخت سامسونگ روی چیپست اسنپ دراگون 8 نسل اول سوار شده است.

کوآلکوم بعد از فهمیدن ماجرا تمرکز خود برای توسعه AP را از سامسونگ به TSMC تایوان برده و باید منتظر چیپست جدید با AP غیر از سامسونگ باشیم.

گفتنی است AP سامسونگ تمایل به گرم شدن بیش از حد داشته و سامسونگ تلاش کرد با GOS عملکرد را دستکاری کند.

کوآلکوم تلاش دارد در نسل جدید مشکل گرما را خودش حل کند اما برخی می‌گویند با حذف AP سامسونگ هم شاید مشکل حل نشود و به این نتیجه رسید که مشکل از کوآلکون و اسنپ دراگون باشد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها