اخبار

کاهش ۱۳۰ میلیونی قیمت خودروهای مونتاژی

کالاسودا - قیمت خودروهای مونتاژی در ایران تا ۱۳۰میلیون تومان کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، رئیس اتحادیه فروشندگان در خصوص قیمت‌های خودرو در بازار گفت: به طور کلی روند بازار به صورت کاهشی بوده ضمن این که قیمت مونتاژی‌ها بین ۷۰ الی ۱۳۰ میلیون تومان کاهش داشته است.

سعید موتمنی،‌ رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو  در خصوص قیمت‌های بازار اظهار کرد: در هفته اخیر روند قیمت خودرو در بازار کاهشی و به صورت لحظه‌ای بوده است و لازم به ذکر است که در این بازار خریدار وجود ندارد. طی روزهای گذشته با توجه به کاهش نرخ ارز به این مسئله بیشتر دامن زده شد و خریدار به بازار مراجعه نمی‌کند. برخی از افراد با قیمت بالا خریداری کردند و برخی دیگر نیز تصور می‌کنند که قیمت خودرودوباره بالا می‌رود.

وی در رابطه با قیمت انواع خودروها در بازار گفت: اگر قیمت خودروهای مونتاژ را بررسی کنید بین 70 الی 130 میلیون تومان کاهش صورت گرفته است. به عنوان مثالهیوندای اکسنت از 375 به 290 میلیون تومان و پژو 2008 از 480 به 350 میلیون تومان رسیده است و حتی با این وجود نیز خریدار وجود ندارد. این شرایط برای محصولات داخلی و وارداتی نیز وجود دارد و به طور کلی می‌توان گفت قیمت تمامی خودروها با کاهش مواجه شده است. در حال حاضر قیمت‌های کاذب کاملا فروکش کرده و دلیل گرانی‌های اخیر خودرو نیز دستکاری قیمت‌ها بود.

گفتنی است، موتمنی هفته گذشته نیز از کاهش ۵ تا ۱۵ میلیون تومانی قیمت خودروی داخلی در ایران خبر داده بود.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا