کاهش 600 تومانی تعرفه مکالمه زائران اربعین

0
90

تعرفه مکالمه برای زائران اربعین دقیقه ای 600 تومان کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، امسال بر خلاف گران شدن تعرفه تلفن همراه، تعرفه مکالمه برای زائران ایرانی کاهش یافت.

در این باره، وزیر ارتباطات از کاهش 600 تومانی تعرفه هر دقیقه مکالمه زائران اربعین خبر داد.

آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: برای رفاه حال مردم در راهپیمایی اربعین، مذاکراتی را از قبل با طرف عراقی برای کاهش هزینه مکالمات شروع کردیم.امروز توانستیم به توافق برسیم که حدود ۶۰۰ تومان تعرفه مکالمات را در هر دقیقه کاهش دهیم. در ادامه موفق شویم تعرفه را بیشتر هم کاهش دهیم. چندین مرکز ارائه اینترنت پرسرعت در مسیر اربعین هم گذاشته شد که در صورت همکاری‌ها، افزایش می‌یابد.

این در حالی است که خدمات دیگری نیز از سوی شرکت های ایرانی در اختیار زائران ایرانی اربعین قرار گرفته است.

از این جمله می توان خدمت ویژه پیام رسان بله به این زائران را نام برد که سامانه اعلام وضعیت ویژه زائران اربعین برای ثبت و مشاهده وضعیت و ارتباطات زائران توسط اپلیکیشن پیام رسان بومی «بله» راه اندازی شد.

زائران اربعین می‌توانند با نصب یا به‌روزرسانی اپلیکیشن «بله» و بدون نیاز به خرید سیم‌کارت عراقی و از طریق سیم‌کارت‌های اپراتورهای ایرانی، در ایران و عراق وضعیت خود را ثبت و یا وضعیت عزیزان خود را مشاهده کنند. یکی از مشکلاتی که زائران ایرانی در سال‌های گذشته در این ایام داشتند، برقراری ارتباط در کشور عراق با ایران یا داخل عراق بود. امسال اپلیکیشن «بله» از طریق سامانه کد دستوری «ستاره ۵۰۰» توانسته است این مشکل را حل کند و به صورت کاملا رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

زائران ایرانی برای برقراری ارتباط با خانواده و آشنایان خود دیگر لازم نیست سیم‌کارت عراقی خریداری کنند و تنها از طریق سیم‌کارت‌های ایرانی خود می‌توانند به‌ صورت کاملا رایگان و بدون نیاز به اینترنت (بر بستر USSD ) با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این ویژگی در صفحه ویترین اپلیکیشن «بله» در دسترس کاربران قرار دارد و زائران برای استفاده از آن باید آخرین نسخه این اپلیکیشن را از بازارهای معتبر اندرویدی نصب یا به‌روزرسانی کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از