کدام بهتر است: VPN یا Shadowsocks

VPN و Shadowsocks هر دو ابزار قدرتمندی هستند که به شما کمک می‌کنند تا به محتوای وب بدون سانسور دسترسی داشته باشید؛ اما هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، راه‌های زیادی برای تغییر مسیر اتصال اینترنت وجود دارد که رایج‌ترین آنها پروکسی‌ها هستند. این‌ها برنامه‌های کوچکی هستند که به شما امکان می‌دهند سیگنال‌های خود را به مکان دیگری منتقل کنید؛ مثلاً اگر در ایالات متحده هستید، می‌توانید از یک پروکسی استفاده کنید تا به نظر برسد که در کانادا هستید.

Shadowsocks چیست؟

Shadowsocks شباهت بیشتری به پروکسی دارد و از نظر فنی یک پروکسی است، فقط از یک پروتکل بهبود یافته استفاده می‌کند.

این برنامه در ابتدا توسط یک برنامه نویس چینی به نام “clowwindy” توسعه داده شد. با این حال، او مجبور شد پروژه را رها کند. در ادامه این پروژه توسط دیگران تصاحب و اصلاح شد.

VPN چیست؟

همانند پروکسی، یک VPN اتصال شما را تغییر مسیر می‌دهد، اما ترافیک را با استفاده از یک تونل به اصطلاح VPN رمزگذاری می‌کند، که تشخیص اینکه چه اتفاقی در حال رخ دادن است؛ برای هر کسی ممکن نیست.

VPN در مقابل Shadowsocks

ممکن است  فکر کنید که Shadowsocks و VPN در نگاه اول بسیار شبیه به هم هستند. اما تفاوت‌های مهمی دارند.

در یک قاعده کلی، شناسایی اتصالات VPN آسان‌تر است اما شکستن آن سخت‌تر است، در حالی که شناسایی و تشخیص Shadowsocks سخت‌تر است اما رمزگشایی آن آسان‌تر است.

به طور کلی، انتخاب بین این دو به این بستگی دارد که برای چه چیزی می‌خواهید از آن‌ها استفاده خواهید کرد.

اگر دانش فنی راه اندازی Shadowsocks را دارید، این یک گزینه عالی است. استفاده از آن رایگان است.

با این حال، اگر با هزینه‌ی آن مشکلی ندارید؛ خدمات VPN کاربردی هستند؛ زیرا نه تنها می‌توانند سانسور را دور بزنند؛ بلکه کارهای بیشتری را نیز انجام می‌دهند. با این حال، احتمال شناسایی آن بیشتر است.

خطر تشخیص Shadowsocks کمتر است.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها