کرایه خودرو بدون سوار شدن؛ مردم ژاپن چه هدفی از کرایه خودرو دارند؟

0
۱
کرایه خودرو بدون سوار شدن؛ مردم ژاپن چه هدفی از کرایه خودرو دارند؟

اکثر افرادی که پول زیادی را در خدمات به اشتراک گذاری و کرایه خودرو صرف می کنند، معمولا برای رسیدن به مقصد این کار را انجام می دهند. البته به نظر می رسد برخی مردم ژاپن این کار را انجام نمی دهند و هدف آنها از به اشتراک گذاری خودرو چیز دیگری است.

کسب فضای داخلی شخصی از کرایه خودرو

افراد زیادی برای حمل و نقل و پیمودن مسافت های مختلف رانندگی با خودرو را انتخاب می کنند و به نظر می رسد که این یک روش فوق العاده محبوب و کارآمد برای سفر بین دو نقطه است. اما گاهی اوقات پیش می آید که از خودرو تنها برای سفر استفاده نمی شود، بلکه تبدیل به یک فضای داخلی خصوصی برای فرد می شود که با نشستن داخل آن حس آرامش پیدا می کند.

نتایج تحقیقاتی شرکت های به اشتراک گذاری خودرو

شرکت به اشتراگ گذاری خودرو Orix در ژانپن اخیرا متوجه شده است که بسیاری از مشتریانش خودرو ها را اجاره می کنند اما با آنها رانندگی نمی کنند. همانطور که گزارش شده، در بسیاری از خودروها عقربه کیلومتر شمار تغییر نکرده و این یعنی از آن برای طی مسافتی خاص استفاده نشده است. شرکت Times24 یکی دیگر از پیشگامان خدمات به اشتراک گذاری خودرو با بیش از 1.2 میلیون کاربر ثبت شده نیز همان گزارش را داد.

نتایج تحقیقاتی شرکت های به اشتراک گذاری خودرو

ژاپنی ها از خودرو چه استفاده هایی می کنند؟

پاسخ دهندگانی که در این تحقیق شرکت کرده بودند در مورد انگیزه خود از کرایه ماشین صحبت کردند. یکی از آنها گفت که در خودرو چرت می زند. فرد دیگری کیف و لوازم شخصی اش را داخل ماشین قرار می دهد، کیفی که پر از سکه و … است. این نگرانی ها خصوصا پس از زلزله بزرگ ژاپن و سونامی در سال 2011 اتفاق افتاد و پس از آن افراد خودرو را به عنوان محلی برای ذخیره اموال خود و همچنین جایی برای شارژ گوشی می دانند.

یک کارمند 31 ساله که در توکیو زندگی می کند می گوید: من یک خودرو به مدت چند هفته اجاره کرده ام تا مواد غذایی ام را در آن ذخیره کنم، زیرا نتوانستم جایی بهتری نسبت به آنجا پیدا کنم!

به طور کلی این شرکت تحقیقاتی دلایلی مانند زیر را برای کرایه کردن و استفاده نکردن ژاپنی ها از خودروهای کرایه ای پیدا کرد:

  • برای چرت زدن
  • برای کار
  • انبار کردن چیزی
  • شارژ گوشی هوشمند
  • خوردن غذا
  • با تلفن حرف زدن
  • تماشای تلویزیون
  • لباس عوض کردن

به اشتراک گذاری خودرو در ژاپن به طور فزاینده ای محبوب است و از این نظر با آمریکا برابری می کند. اتومبیل ها قابل دسترسی و آسان هستند و مشتریان می توانند به مدت چند ساعت یا یک روز با کمک گوشی های خود این خودروها را کرایه کنند.

تغییر کاربری خودروها در آینده ای نزدیک

ایده استفاده از خودرو برای ضبط یک ویدئو یا پادکست یا صحبت کردن با تلفن جذاب است و این نشان می دهد که ابزار در حال تغییر کاربری خود هستند. اما سوال این است که شرکت های به اشتراک گذاری خودرو چه واکنشی به این تقاضا می دهند و آیا کرایه اتومبیل را تنها به عنوان یک راه ارزان و آسان برای مشتری می دانند یا در پی ارائه خدمات دیگری نیز در کنار آن هستند. به نظر می رسد عمر اتومبیلهای موجود در جاده ها به ثمر رسیده و مشتریان می توانند از آنها استفاده دیگری کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از