اخبار

کره ای ها زبان خود را به اندروید تحمیل کردند

کالاسودا - کالاسودا_زبان اندروید کره ای اختصاصی برای خودروهای هیوندا و کیا رونمایی شد. این زبان برای مالکان خودرو راهکارهای مختلف و فرمان های صوتی صادر می کند.

بر این اساس از این پس مالکان خودروهای هیوندا و کیا در کره جنوبی می توانند با ارسال یک پیام ساده، از خدمات ویژه ای برخوردار شوند .

اما چرا کیا و هیوندا؟

شاید چون این ۲ شرکت را می توان جزو مهم ترین شرکت های خودروسازی آسیا و حتی جزو مهم ترین شرکت های خودروسازی جهان محسوب می شود. معروف‌ترین زیرمجموعه هیوندای، شرکت هیوندای موتور گروپ است، که به‌عنوان چهارمین تولیدکننده خودرو در جهان شناخته می‌شود.

صنایع سنگین هیوندای نیز بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ کشتی در دنیا به‌شمار می‌آید. شرکت هیوندای امروزه به بخش‌های مختلفی چون گروه هیوندای، هیوندای موتور، هیوندای موبیس، هیوندای استیل، مهندسی و ساخت‌وساز هیوندای و … تفکیک شده است. واژهٔ هیوندای در زبان کره‌ای به معنی «تازه» می‌باشد.

از سوی دیگر کیا نیز یک شرکت خودروسازی معتبر است. یا موتورز دارای سه سایت تولیدی در کره جنوبی و یک کارخانه در کشور اسلواکی، دو کارخانه در چین و یک شاخه آمریکایی به نام «کیا موتورز آمریکا»است، که در ۲۰ اکتبر ۲۰۰۶ به عنوان اولین کارخانه مونتاژ محصولات کیا در وست پوینت ایالت جورجیا با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار افتتاح شد.

از سال ۲۰۰۵، کیا تمرکز ویژه‌ای بر بازار اروپا داشته و فروش محصولاتش از مرز یک میلیون دستگاه گذشته‌است و کیا موتورز هم اکنون رو به توسعه‌ترین خودروساز در آن قاره می‌باشد و این تنها یکی از موفقیت‌های این شرکت با سابقه در بازار اروپا است. مالکان خودروهای هیوندای و کیا در کره جنوبی زین پس قادرند از Android Auto برای ارسال پیامک از طریق دستور صوتی به زبان بومی استفاده کنند.

ویژگی های اصلی مسیریابی 

افزون بر این ها، سرویس نویگیشن و مسیریابی Kakao نیز از این طریق در دسترس قرارگرفته‌اند. این اولین بار است که سازندگان کره‌ای در داخل این کشور به سرویس‌های گوگل به زبان محلی دسترسی پیدا می‌کنند.

البته چنین سرویسی در سال ۲۰۱۵ در ۳۱ کشور جهان به زبان انگلیسی راه‌اندازی شد اما این اولین نسخه کره‌ای است که به‌صورت بومی‌شده در این کشورعرضه می‌شود و از طریق دستور صوتی و هوش مصنوعی فرمان‌ها را اجرا می‌کند و کاربران از طریق یو اس بی متصل به خودرو کار را جلو می‌برند.

سرویس مسیریاب Kakao Navi به دلیل محدودیت موجود برای گوگل مپ، قابل‌استفاده از طریق «اندروید اتو» است. سرویس موسیقی Naver و Melon در کنار سیستم چت فیس‌بوک و تلگرام روی خودروهای مذکور نیز به زبان بومی در دسترس است.

رقیب گوگل موسوم به Naver درحال‌توسعه پلتفرم هوش مصنوعی روی خودرو به نام Clova برای هیوندای و کیا است که تا پایان سال آن را اجرایی می‌کند.

نظر شما چیست؟ آیا مایلید اندروید اوتو به زبان فارسی نیز کار کند؟

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا