کرونا و کاهش 37 میلیونی عرضه جهانی موبایل در فوریه 2020

0
750

به دلیل شیوع کروناویروس در ماه فوریه 2020 شاهد کاهش 38 درصدی عرضه گوشی هوشمند در بازار جهانی بودیم.

به گزارش کالاسودا و به نقل از جی اس ام ارنا، موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics در گزارشی ضمن مقایسه عرضه گوشی در ماه فوریه امسال با سال 2019 خبر از کاهش شدید عرضه این محصول در بازار جهانی داد.

بر این اساس تعداد گوشی‌های عرضه شده فوریه امسال 61.8 میلیون دستگاه بوده که این رقم در سال گذشته 99.2 میلیون گوشی بود.

از آنجایی که عمده تولید گوشی در جهان در چین رخ می‌دهد، به دلیل شیوع کروناویروس و تعطیلی کارخانه‌ها شاهد قطع زنجیره تولید و در نتیجه کاهش کلی بودیم.

از سوی دیگر مردم قادر به حضور و خرید فیزیکی هم نشدند و بسیاری از فروشگاه‌ها به ناچار تعطیل کردند.

بدین ترتیب تحت الشعاع کووید19 بازار جهانی بهم خورد و در نتیجه شاهد کاهش 37 میلیونی شدیم.

نیل واتسون مدیر موسسه Strategy Analytics می‌گوید فوریه 2020 شاهد بزرگترین سقوط در تاریخ بازار جهانی موبایل بودیم.عرضه و تقاضا در چین فروریخت و سراسر آسیا سقوط کرده و سپس عرضه جهانی کند شد.

«یی ون وو» از تحلیلگران موسسه مذکور نیز معتقد است ترس از کرونا به بازار اروپا،شمال اروپا و سایر مناطق گسترش یافت و صدها خریدار بالقوه و دست به نقد در خانه‌های خود حبس شدندو قادر به خرید گوشی جدید نشدند. صنعت موبایل برای افزایش فروش در هفته‌های آتی باید دست به تخفیف‌های عمده بزند و یا فروش خود را با اهدای ساعت هوشمند و سایر لوازم جانبی برای جلب مشتری جلو ببرد.

سوال بزرگ این است که این روند ادامه خواهد یافت؟

به گفته کارشناسان روند شیوع کووید 19 رو با افزایش بوده و روی کاهش درآمد و از دست دادن فرصت شغلی موثر بوده و در نتیجه مردم با درآمد کمتر قادر به خرید گوشی جدید هم نخواهند بود و گوشی‌های قدیمی خود را نگه خواهند داشت.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها