کشف باند ماینینگ در شهر قدس

0
263
کشف باند ماینینگ در شهر قدس

صنعت ماینینگ هنوز در ایران قانونی برای فعالیت ندارد و نیروی انتظامی با هر گونه فعالیت غیرقانونی در زمینه بیت کوین برخورد می کند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، فعالیت در زمینه استخراج بیت کوین در ایران غیر قانونی است و پلیس نیز فعالان در این زمینه را دستگیر  می کند. در روزهای اخیر پلیس مکررا از شناسایی افراد فعال در این حوزه در استان های مختلف کشور به خصوص استان البرز و آذربایجان شرقی و غربی خبر داده است.

حالا هم یک باند فعال در این زمینه در شهر قدس شناسایی و دستگیر شده اند. در این زمینه، فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف 270 دستگاه استخراج ارز دیجیتال (بیت کوین) در شهرستان قدس، خبر داد.

سردار محسن خانچرلی در این باره گفت: با به دست آوردن اخبار و اطلاعاتی مینی بر اینکه افرادی سودجو در یک واحد سردخانه صنعتی اقدام به راه اندازی چهار مزرعه تولید ارز دیجیتال کرده اند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس شهرستان قدس قرار گرفت.

طبق اعلام فرمانده انتظامی غرب استان تهران، ماموران انتظامی پس از یک سری اقدامات اطلاعاتی و فنی موفق به شناسایی محل تولید ارزهای دیجیتال در یکی از واحدهای صنعتی شده و به محل مورد نظر اعزام شدند. در بازرسی از محل مورد نظر، 270 دستگاه ماینر (استخراج ارز دیجیتال) کشف که برابر اعلام کارشناسان ارزش آن 23 میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با اشاره به دستگیری چهار متهم در این راستا و معرفی آنان به مراجع قضائی، گفت: استفاده از دستگاه های ماینر، نیاز به مصرف برق زیادی داشته لذا متهمان با استفاده از برق یارانه ای واحدهای صنعتی اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بودند که با اشراف اطلاعاتی پلیس به دام افتادند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها