کلاهبرداری اپلیکیشن های نذری یاب

0
84

اپلیکیشن های نذری یاب دست به کلاهبرداری می زنند و در نصب آن ها باید مراقب باشید.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، این روزها اپلیکیشن های مختلفی با نام نذری یاب امکان ورود به تلفن همراه افراد را به دست می آورند و  به همین بهانه دست به ربایش اطلاعات افراد می پردازند.

در همین رابطه، پلیس فتا از کلاهبرداری با استفاده از نرم افزارهای نذری یاب در شبکه های اجتماعی خبر داد و گفت: رعایت هشدارهای پلیسی توسط کاربران فضای مجازی در کاهش وقوع جرائم موثر است.

فیشینگ با اپلیکیشن نذری یاب

در این خصوص گفته شده که نرم افزارهایی با عنوان نذری یاب که بیشتر در ایام عزاداری‌ها در فضای مجازی حضور پررنگ تری دارند، ممکن است جعلی باشد که مجرمان غالبأ در شبکه‌های اجتماعی افراد را ترغیب به دانلود وخرید اینگونه برنامه‌ها می‌کنند. برای دانلود نرم افزار از کاربران فضای مجازی مبالغی کم و جزئی را به عنوان ثبت نام مطالبه وسپس کاربر را به صفحه و یا همان درگاه‌های جعلی بانک (فیشینگ) هدایت می‌کند.

فیشینگ چیست؟

در شیوه فیشینگ، وقتی کاربر برای خرید نرم افزار، اطلاعات بانکی خود را در صفحه شبیه سازی شده بانک وارد می‌کند و مجرم در پشت صفحه و مخفیانه تمامی اطلاعات حساب بانکی فرد متقاضی را در اختیار گرفته و سپس به صورت اینترنتی اقدام به سرقت موجودی حساب کاربر می‌کند.

این موضوع موجب کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب کاربران می‌شود، علاوه بر اینکه سازنده اینگونه نرم افزارها به تمامی اطلاعات وارد شده توسط کاربر از جمله نام و نام خانوادگی، کدملی، آدرس و شماره تماس دسترسی پیدا می‌کند و قادر می‌شوند با داشتن این اطلاعات از کاربران سوء استفاده‌های دیگری هم بکنند.

طبق اعلام پلیس فتا، شهروندان می توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش های پیشگیری از جرایم سایبری مطلع شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از