بررسی یک پرونده: رایج ترین کلاهبرداری های واتس آپ چه مواردی است؟

بررسی یک پرونده: رایج ترین کلاهبرداری های واتس آپ چه مواردی است؟

کلاهبرداری های اینترنتی این روزها به شکل های مختلفی انجام می شود و اخیرا پیام رسان ها نیز به این قضیه وارد شده اند. کلاهبرداری های زیادی در پلتفرم هایی مانند واتس اپ به انجام رسیده است.

کلاهبرداری های واتس آپ اغلب برای بسیاری از افراد رخ داده است. در زیر به تعدادی از شیوه اجرای این کلاهبرداری ها اشاره خواهیم کرد تا مراقب باشید که درگیر آنها نشوید.

لینک کد تائید

یکی از اخطارهایی که در کشور امارات به کاربران این داده شد، توصیه هایی در مورد کد های تائید واتس آپ بود که حاوی لینک بود. هنگامی که شما برنامه واتس آپ را برای اولین بار نصب می کنید، یک پیام با کد برای شما ارسال می شود که برای فعالسازی آن باید وارد برنامه شده تا شماره تلفن خود را تائید کنید.

شما نیازی به کلیک روی یک لینک برای تائید شماره تان ندارید. همچنین شما نیازی به تائید شماره تلفن خود پس از نصب اولیه برنامه ندارید. بلکه تنها باید شماره خود را برای لاگین شدن وارد کنید و پیامک ورود را دریافت کنید. با این حال کلاهبرداران از همین روش، توانسته اند بسیاری از کاربران را ترغیب به کلیک روی این لینک های کلاهبرداری کنند و سپس اکانت انها را هک کرده و خود به آن دسترسی داشته باشند.

پیامی از طرف Olivia

در سپتامبر 2018 پلیس هشدار داده بود که کلاهبرداری جدید به نام Olivia به دنبال برقراری ارتباط با کاربران است. کاربران اعلام کرده اند که از تعدادی از شماره های ناشناس پیامی را دریافت کرده اند که به آنها وانمود کرده بود که یک دوست است و به آنها لینک هایی می داد که کاربر را به سایت های مستهجن و محتوای غیراخلاقی هدایت می کرد. بنابراین لازم است که خصوصا روی محتوای واتس آپ کودکان نظارت بیشتری کنید.کلاهبرداری های واتس آپ

ارسال کتانی رایگان

چندی پیش نیز یک کلاهبردار فیشینگ باهوش، از طریق واتس آپ کلاهبرداری هایی را در سراسر دنیا و کشورهایی مانند آمریکا، نروژ، سوئد، هلند، بلژیک، هند، پاکستان و دیگر نقاط دنیا انجام داد و طی پیامی که ارسال کرد ادعا کنید که 2500 جفت کفش رایگان ورزشی آدیداس را به مناسب جشن سالگرد 69 سالگی به کاربران ارائه می دهد. در زیر این پیام نیز لینکی قرار داده بود که کاربران جزئیات بیشتر را در مورد این طرح بخوانند. در لینک نیز به انها گفته شده بود که برای مشارکت در این طرح 1 دلار بپردازند یا مشترک آن شده و ماهی 50 دلار بدهند.

لینکی برای پرواز رایگان

یکی دیگر از کلاهبرداری ها که برای مشتریان ایرلندی ارسال شده بود، لینکی بود که کاربران را متقاعد می کرد با کلیک کردن روی آن می توانند از یک پرواز رایگان استفاده کنند. این یک پیشنهاد واقعی نیست و پیامی کلاهبرداری است.چندی پیش نیز یک کلاهبردار فیشینگ باهوش، از طریق واتس آپ کلاهبرداری هایی را در سراسر دنیا

درخواست برای انتقال شماره تلفن

اخیرا یک کلاهبرداری دیگر در فضای واتس آپ ایجاد شده بود که یک پیام متنی را برای درخواست انتقال شماره تلفن به دستگاه دیگر را ارسال می کرد. اما اگاه باشید که شما نیازی به انتقال شماره گوشی خود به دستگاه دیگری در واتس آپ ندارید.  به سادگی می توانید این برنامه را در همان دستگاه دانلود کرده و شماره تلفن خود را روی آن تائید کنید.

16 سال به بالا حق استفاده از واتس اپ را دارند

متاسفانه این یک کلاهبرداری نیست و حقیقتی مسلم است. این شرکت تائید کرده است که خط مشی امنیتی و حریم خصوصی و شرایط خدمات خود را به روز خواهد کرد. البته این تغییر فقط در کشورهای اتحادیه اروپا اعمال خواهد شد و در دیگر مناطق دنیا همچنان محدودیت سنی 13 سال به بالا برای استفاده از واتس آپ ضروری است.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها