آیا گوشی های آیفون در سال جاری سنت شکنی می کنند؟

0
0

کالاسودا- اپل گوشی های دو سیم کارته روانه بازار می کند. امروز اخبار پیرامون کمپانی اپل موضوعاتی را منتشر کرد که نشان می دهد به احتمال زیاد یکی از سه گوشی هوشمند سال جاری آیفون دو سیم کارته خواهد بود. این قابلیت بدون شک برای فروش گوشی های موجود در بازار بسیار پر اهمیت است  و اپل تاکنون در مورد این موضوع مقاومت خاصی نشان داده است اما تصاویر منتشر شده نشان می دهد که به احتمال زیاد یکی از سه گوشی هوشمند آیفون در سال جاری یک اسلات دیگر هم برای قرار دادن سیم کارت در آن وجود دارد.

بسیاری از کشور های علاقه بسیار زیادی برای گوشی های هوشمند دو سیم کارته دارند این کشور ها که شاید برزیل بزرگترین آن ها باشد مقاومت های جالبی را برای خرید این برند از خود نشان می دهد حال با توجه به افت فروش گوشی های آیفون به نظر می رسد اپل برای به دست آوردن موفقیت از هیچ امکاناتی دریغ نمی کند. علاوه بر تصاویر منتشر شد بخشی از کدنویسی های نسخه جدید سیستم عامل اپل منتشر شده است که نشان می دهد این کمپانی در برنامه نویسی های بخش نرم افزاری نیز این قابلیت را استفاده کرده است و سیم دوم را به برنامه های نرم افزاری خود در به روز ترین سیستم عامل خود اضافه می کند و باید این موضوع را قطعی دانست که اپل توانایی استفاده از دو سیم کارت را به صورت نرم افزاری در گوشی های خود قرار داده است .

البته این خبر اولین بار نیست منتشر شده است و مدتی پیش شایعاتی وجود داشت که بیان می کرد اپل برای گرانترین گوشی هوشمند سال ۲۰۱۸ خود قابلیت پشتیبانی از دو سیم کارت را قرار خواهد داد البته این موضوع هنوز به طور کامل مشخص نیست و این احتمال وجود دارد که اپل در گوشی های هوشمند دیگر خود این قابلیت را قرار دهد یا اینکه به طور کلی  این کمپانی پرفروش تمام گوشی های سال خود را با این قابلیت همراه سازد که این موضوع کمی عجیب به نظر می رسد زیرا گوشی های آیفون طرفداران بسیار خاصی دارد که بر روی تک سیم کارته بودن این برند محبوب تاکید دارد و در بخشی دیگر نیز باید بیان شود که استفاده از دو سیم کارت شارژ باتری گوشی موبایل را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهد و می تواند باتری گوشی های آیفون را به یک ضعف بسیار بزرگ تبدیل کند.

حال باید دید اپل برای کدام از گوشی های خود از قابلیت دو سیم کارت بودن استفاده خواهد کرد و یا این قابلیت را سال های دیگر بر روی گوشی های خود اضافه خواهد کرد البته این احتمال وجود دارد که اپل برای مناطقی خاص گوشی های دو سیم کارت را روانه بازار کند.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از