کمپانی دل تا 2040، تمام انرژی مورد نیازش را از منابع تجدیدپذیر تامین می‌کند

0
105
استفاده دل از منابع تجدیدپذیر

شرکت دل (Dell) تصمیم گرفته است تا سال 2040، از مواد بازیافت شده بیشتری در محصولات خود استفاده کرده و بیشتر قطعات را با منابع تجدیدپذیر تولید کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از اِن‌گجت، این شرکت طبق برنامه “Progress Made Real” که در روز سه‌شنبه به اشتراک گذاشت؛ ابتکارات جدیدی را در برنامه خود قرار داده است. محوریت برنامه شرکت دل برای تغییر روند خود، به‌گونه‌ای است که 75 درصد مواد لازم برای تجهیزات از منابع تجدیدپذیر تأمین می‌شوند؛ که این رقم تا سال 2040 به صد در صد خواهد رسید.

Dell همچنین قصد دارد زنجیره تأمین و دستگاه‌های خود را کارآمدتر کند. به‌عنوان مثال اپل در سال گذشته اعلام کرد که تمام امکانات خود را از طریق انرژی تجدیدپذیر و پاک تأمین خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: گوگل از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می‌کند.

علاوه بر استفاده از منابع پاک، این شرکت درزمینهٔ بازیافت نیز واردشده و قصد دارد هر وسیله که مصرف‌کننده خریداری می‌کند را به‌صورت قابل بازیافت تولید کند. دل همچنین ادعا می‌کند كه تا سال 2030 بیش از نیمی از دستگاه‌های آن از مواد “بازیافت شده یا تجدید پذیر” ساخته می‌شوند.

البته شرکت دل درزمینهٔ تولید دستگاه‌ها با طول عمر بیشتر و قابلیت تعمیر پذیری اظهارنظری نکرده است. همان‌طور که می‌دانید تولید دستگاه‌ها با قابلیت تعمیر پذیری یک گام بزرگ در این زمینه به‌حساب می‌آیند تا درنهایت میزان زباله‌ها کمتر شوند. ازنظر عملکرد شرکت دل یکی از خوش‌سابقه‌ترین شرکت‌ها در این زمینه است؛ مسئله‌ای که شرکت‌های دیگر کمتر به آن توجه می‌کنند. به استناد گزارش منتشر شده در سال 2017، لپ‌تاپ دل مدل Latitude E5270 یکی از قابل تعمیرترین لپ‌تاپ موجود در بازار است.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها