کنترل سرویس های خدمات ارزش افزوده

0
84
Social media network concept on phone.

رگولاتوری با جدیت کنترل سرویس های خدمات ارزش افزوده را دنبال می کند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، سرویس های ارزش افزوده اپراتورها از سوی رگولاتوری کنترل می شوند و این سازمان اعلام کرده که اپراتورها باید به مردم اطلاع دهند که تاکنون چه سرویس هایی دریافت کرده و چه مبالغی از سوی مشترکان این خدمات پرداخت شده است.

طبق نظر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه سرویس ارزش افزوه باید با رضایت مشترک همراه باشد، به همین منظور این سازمان نامه ای به اپراتورهای همراه اول ارسال کرده است.

رگولاتوری در این نامه تاکید داشته که تمامی سرویس های ارزش افزوده کلاهبرداری نیستند اما بخش عمده ای از آنها، در این حوزه عملکرد مناسبی نداشته اند.

این در حالی است که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور رهایی مشترکان از این سیستم سامانه ای معرفی کرده به نام سامانه «ستاره ۸۰۰ مربع» و این سامانه کمک بسیاری به حل مشکلات این بخش داشته است.

این سیستم های ارزش افزوده در کنار افزایش هزینه برای مشترکان زمینه را برای بسیاری از کلاهبرداری ها از طریق بدافزارها هم فراهم می کنند. یکی از این راه ها این است که درج لینک سایت در کانال های اجتماعی هزینه سرویس ارزش افزوده برای کاربران را به همراه دارد.

از سویی دیگر، پیامک هایی که با لینک تبلیغاتی برای مشترکان ارسال می شود از دیگر موارد بارز کلاهبرداری ارزش افزوده است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق سازمان های زیر مجموعه خود مانند سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سازمان فناوری اطلاعات تلاش دارد تا مشکلات ایجاد شده در زمینه سرویس های خدمات ارزش افزوده را کاهش یابد. به همین دلیل کنترل این سرویس ها با جدیت دنبال می شود تا اپراتورها مشکلی از این طریق برای مشترکان خود ایجاد نکنند.

کنترل این سرویس ها خواسته اکثر مشترکان بوده زیرا بدون اطلاع از آن ها هزینه های بسیار کاسته می شود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها