کند شدن آیفون  کار دست شرکت اپل داد

0
402

کند شدن آیفون  کار دست شرکت اپل داد|کالاسوداکالاسودا_ کند شدن سرعت آیفون باعث شده بسیاری از کاربران این موبایل هوشمند نسبت به کیفیت آن واکنش نشان داده وحتی شکایت خود را به دادگاه ببرند.

در میان شاکیان نام افرادی مشهور نیز به چشم می خورد ؛ دو شهروند ساکن کالیفرنیا به نام های استفان بادونوویچ و داکوتا اسپیش از جمله همین افراد هستند . آن ها معتقدند از آنجا که اپل برای این کار رضایت آنها را جلب نکرده باید مبلغی به عنوان غرامت پرداخت کند. اپل هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

اگر یادتان باشد طی روزها گذشته خبری در خصوص کند شدن عمدی برخی از نسخه های آیفون در کالاسودا منتشر کردیم . اکنون به نظر می رسد اعتراض های اخیر کاربران موبایل های هوشمند آیفون به سرعت و تفاوت هایش با سری های پیشین محدود نمی شود و کار به شکایت رسیده است . درواقع باتری های لیتیومی گوشی های آیفون،  این روزها نمی توانند وظایف مختلف محول شده را به درستی انجام دهند و بسیاری از مالکان گوشی های هوشمند از عمر کوتاه آنها گله مند هستند.

موضوعی که برای کاربران حرفه ای موبایل و گیمرها اهمیت بسزایی دارد و می تواند به عنوان یک نقص جدی در نظر گرفته شود. اپل علت کندکردن آیفون های قدیمی بعد از نصب سیستم عامل به روزشده iOS را افزایش عمر باتری آنها دانسته است. اما این دستکاری بدون اجازه در آیفون های کهنه تر به مذاق بسیاری از کاربران خوش نیامده و چندنفر از آنها شکایاتی را تقدیم دادگاه کرده اند.اعتراف اپل به کندکردن عمدی مدل های قدیمی تر گوشی آیفون بعد از به روزرسانی آنها برای این شرکت گران تمام شده و عده‌ای از شرکت مذکور شکایت کرده‌اند.