اخبار

با برخی ارور های متداول کنسول بازی خود آشنا شوید

کالاسودا -

کالاسودا- در کنسول بازی پلی استیشن چهار خطا ها و ارور های بسیاری وجود دارد که به دلیل بیان آن ها به صورت کد های مختلف تشخیص علت آن ها بسیار سخت است. با این خطا ها که به دلایل مختلف رخ می دهد اگر  آشنایی داشته باشیم به راحتی می توان برطرف کرد. حال قصد داریم به بررسی چند ارور پرکاربرد و روش برطرف کردن آن بپردازیم:

NW-31201-7

متصل نبودن به اینترنت

روش حل مشکل

این موضوع می تواند دلایل مختلف داشته باشد زیرا ممکن است شبکه PSN مختل شده باشد یا برای مدتی کوتاه از دسترس خارج شده باشد. برای برطرف کردن آن باید وضعیت سرور ها را از طریق وب سایت پلی استیشن بررسی کرد. حال اگر سرور ها فعال باشد تست اتصال به اینترنت را اجرا کنید و از اتصال به شبکه مطمئن شوید. برای این کار در تنظیمات کنسول به قسمت Networkرفته و گزینه Test Internet Connection را انتخاب کنید.

WV-33899-2

یکی از متداول ترین ارور ها عدم توانایی اتصال به شبکه پلی استیشن است برای حل این موضوع باید وضعیت شبکه خود و فعال بودن آن را بررسی کنید.

E-8200013A

در این حالت دسترسی به سرورهای PSN ممکن نیست.در هنگام مواجه شدن با این پیغام باید اطلاعات داشته باشید که شبکه پلی استیشن در حال حاضر در دسترس نیست و ممکن است که شبکه در حال حاضر غیر فعال باشد. شما می‌توانید وضعیت شبکه را بررسی کنید یا در زمان دیگری امتحان کنید.

CE-35486-6

با مواجه شدن با این پیغانم باید دانست که سیستم نمی‌تواند دیسک را بخواند. دیسک ممکن است خراب باشد.برای حل این موضوع ابتدا باید دیسک را تمیز کردن سپس مطمئن شوید که دیسک توسط کنسول قابل اجراست. کنسول پلی استیشن ۴ فرمت‌های زیر را پشتیبانی می‌کند:

دیسک بلوری: BD-ROM، BD-R/RE (BDAV, BDMAV)

دی وی دی: DVD-ROM، DVD-R/RW (video mode, VR mode)، DVD+R/RW

اجرای این فرمت‌ها توسط پلی استیشن ۴ ممکن نیست: CD، BD-RE ver.1.0، BD-R/RE XL، دی وی دی‌های بسته نشده

در نهایت  اگر مشکل شما حل نشد، کنسول را خاموش کرده و آن را در حالت Safe Mode روشن کنید و سعی کنید که دیتابیس کنسول را با تنظیمات پنجمsafe mode، بازسازی کنید.

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

آسایشگاه روانی عاقبت عاشقان ارز دیجیتال است؟
همکاری آمازون فِرش و سایدشف برای تحویل غذا
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا