خودروهای عکسبرداری گوگل ، کیفیت هوا را نیز می سنجند

0
331
خودروهای عکسبرداری گوگل ، کیفیت هوا را نیز می سنجند

گوگل نوآوری ای به مجموعه خدمات خود افزوده است که ابتدا آن را در شهر آمستردام مورد تست و بررسی قرار داده است. ماجرا از این قرار است که گوگل پروژه Air View را راه اندازی کرده و با استفاده از خودروهای google street view خود که کار عکسبرداری از خیابان ها و تهیه نقشه جامع را بر عهده داشته، می خواهد کنترل کیفیت هوا را نیز انجام دهد.

آلودگی هوا ، یک معضل جدی

با وجود آنکه نیمی از جمعیت آمستردام از دوچرخه برای رسیدن به مقصد خود استفاده می کنند، اما هنوز هم آلودگی هوا یک مشکل جدی در این شهر است. اکنون گوگل با خودروهایش به یاری این شهر آمده و از خودروهایی که برای نقشه برداری عمومی استفاده کرده، تحت پروژه Project Air در پی سنجش اندازه کیفیت هوا است.

مجهز شدن خودروها به سنسورهای هوا

به گفته گوگل این اتومبیل ها مجهز به سنسورهای هوا برای اندازه گیری اکسید نیتریک، دی اکسید نیتروژن، گرد و غبار و دوده ( ذرات معلق بسیار کوچک) است. پس از اینکه اطلاعات در آمستردام تجزیه و تحلیل شود، می توان آن را به صورت عمومی با محققان و دیگر سازمان ها نیز به اشتراک گذاشت. توکسن بتمن در این باره می گوید: این تحقیق می تواند میزان آگاهی در مورد آلودگی هوا را گسترش داده و به مردم کمک کند تا اقداماتی را در این زمینه به انجام برسانند. امید ما این است که این تغییرات کوچک بتواند به بهبود کلی کیفیت زندگی مردم کمک کند.”کیفیت هوا

کسب اطلاعات جامع از تحلیل ها

گوگل اعتقاد دارد که طرح Project Air به افراد کمک می‌کند مسیر رفت و آمد خود را به گونه ‌ای برنامه ریزی کنند که از این نقاط با میزان آلودگی و ترافیک عبور نکنند. همچنین کسب اطلاعات جامع در مورد نقاط آلوده‌ تر به مسئولان محلی کمک می‌ کند تا برای حل این مشکل وارد عمل شوند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها