کیفیت هوای خانه را با این گجت‌ها اندازه‌گیری کنید

0
۳
کیفیت هوای خانه را با این گجت‌ها اندازه‌گیری کنید

تنفس هوای ناسالم در بیرون از خانه یک امر غیرقابل‌اجتناب در زندگی روزمره ما انسان‌ها است. ذرات میکروسکوپی که از چشم ما پنهان هستند؛ اما از طریق اتومبیل‌ها، نیروگاه‌ها، کارخانه و منابع دیگر وارد هوا می‌شوند. این موضوع مخصوصاً برای افرادی در مناطق شهری زندگی می‌کنند قابل‌لمس‌تر است. همانند هوای بیرون از منزل، کیفیت هوای درون خانه نیز اهمیت دارد.

اکثر مردم نمی‌دانند که هوایی که در خانه‌هایشان تنفس می‌کنند ممکن است تا پنج برابر از فضای بیرون آلوده‌تر باشد! کیفیت هوایی که در منزل تنفس می‌کنید با فعالیت‌هایی مانند آشپزی، تمیز کردن و رنگ‌آمیزی آلوده می‌شود. این فعالیت‌ها می‌توانند مواد شیمیایی آلی فرار (VOC) را وارد محیط کنند. مواد و مبلمان منزل نیز ممکن است این ذرات را آزاد کند. بنابراین ازآنجاکه درب و پنجره‌ها همیشه بسته است؛ آلودگی درون خانه شدیدتر خواهد شد.

در این مقاله شمارا با گجت های اندازه‌گیری کیفیت هوا آشنا خواهیم کرد. این وسایل هوشمند به‌محض اندازه‌گیری آلودگی‌ها در محیط به شما هشدار می‌دهند.

تنفس هوای ناسالم در بیرون از خانه یک امر غیرقابل‌اجتناب در زندگی روزمره ما انسان‌ها است

دستگاه‌های هوشمند برای اندازه‌گیری کیفیت هوای خانه

دستگاه هوشمند Awair 2nd Edition برای اندازه‌گیری کیفیت هوای خانه

مانیتور کیفیت هوا هوشمند Awair دما، رطوبت، دی‌اکسید کربن، مواد شیمیایی سمی و گردوغبار موجود در محیط خانه‌تان را اندازه‌گیری می‌کند. صفحه‌نمایش LED بر روی بدنه خلاصه‌ای از کیفیت هوای خانه را در اختیار شما قرار داده و علاوه براین می‌تواند اطلاعاتی مانند ساعت را نشان دهد. در این دستگاه به منظور دقت و کنترل بیشتر از فناوری TrueSense استفاده می‌شود. رنگ چراغ این دستگاه در صورت کیفیت هوای خوب به رنگ سبز، درصورتی‌که کیفیت در آستانه خطر باشد به رنگ زرد و در شرایطی که کیفیت بسیار ضعیف باشد به رنگ قرمز درمی‌آید.

دستگاه هوشمند Awair 2nd Edition برای اندازه‌گیری کیفیت هوای خانه

دستگاه هوشمند Foobot

Foobot یک مانیتور برای اندازه‌گیری کیفیت هوای داخلی است که به شما کمک می‌کند تا آلودگی‌های محیط خانه را کنترل کنید. دستگاه Foobot با اسکن 24/7 محیط و یادگیری عادات، به شما هشدارها و توصیه‌های عملی ارائه می‌کند که از آن می‌توانید برای تازه نگه‌داشتن هوای خانه استفاده نمایید. این دستگاه با گوشی و برنامه نصب‌شده در آن، قابلیت همگام‌سازی و کنترل دارد.

دستگاه هوشمند Foobot

دستگاه هوشمند Netatmo Healthy Home Coach

Netatmo Healthy Home Coach سطح کیفیت هوا، رطوبت، دما، آلودگی‌های خانه شمارا اندازه‌گیری می‌کند و هنگامی‌که خطری را احساس کرد به شما هشدار می‌دهد. تمام داده‌های به‌صورت آنلاین ثبت شده و برای همیشه در دسترس شما است. علاوه بر این می‌توانید با گوشی هوشمند، لپ‌تاپ یا رایانه شخصی از این اطلاعات استفاده کنید. این وسیله با یک برنامه ساده و کاربردی ارائه می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد در یک نگاه میزان آلودگی‌های هوای خانه را متوجه شوید و در نهایت راهکارهایی را برای رفع آن ارائه خواهد داد.

دستگاه هوشمند Netatmo Healthy Home Coach

دستگاه هوشمند Eve Room 2 برای اندازه‌گیری کیفیت هوای خانه

این نسخه نسبت به نسخه قبلی پیشرفت‌های زیادی داشته است. مدرن‌تر و کوچک‌تر است و از طریق کابل USB قابل شارژ می‌باشد. سنسورهای آن میزان آلودگی‌های محیط را اندازه‌گیری می‌کند. علاوه بر این شما می‌توانید از طریق بلوتوث به آیفون و ایپد وصل شده و اطلاعات را روی گوشی‌تان مشاهده کنید. این دستگاه با HomeKit سازگار بوده و با Siri کار می‌کند.

دستگاه هوشمند Eve Room 2 برای اندازه‌گیری کیفیت هوای خانه

دستگاه هوشمند Atmotube برای اندازه‌گیری کیفیت هوای خانه

دستگاه Atmotube برای افزایش آگاهی در مورد کیفیت هوای داخل و خارج از خانه ساخته شده است. بنابراین با آن می‌توانید کیفیت هوای داخل و بیرون از خانه را اندازه‌گیری کنید. این دستگاه برای بیماران مبتلا به آسم و سایر بیماری‌های ریوی مفید می‌باشد. دستگاه Atmotube همه‌جا همراه شما است و می‌تواند میزان مونواکسید کربن، رطوبت و دما را کنترل کند. طول عمر باتری آن نسبت به نسخه قبلی ارتقا یافته و تا دو روز شارژ می‌ماند.

دستگاه هوشمند Atmotube برای اندازه‌گیری کیفیت هوای خانه

AirVisual

یکی از مشکلات مانیتورهای کیفیت هوا هوشمند این است که کاربران تنها از طریق برنامه‌ها روی گوشی هوشمند می‌توانند از اطلاعات آن‌ها استفاده کنند؛ اما AirVisual با صفحه‌نمایش رنگی 5 اینچی خود تمام این اطلاعات را با جزئیات در اختیار شما قرار می‌دهد. AirVisual طبق استانداردهای پزشکی طراحی شده است تا برای افراد مبتلا به آسم، COPD، سرطان ریه و فشار خون مناسب باشد.

AirVisual

دستگاه هوشمند Wynd Plus

Wynd Plus با رقبا خود تفاوت دارد؛ زیرا این دستگاه علاوه بر اندازه‌گیری و نشان دادن آلودگی‌های محیط می‌تواند تا اندازه‌ای محیط اطراف خود را تصفیه کند. این دستگاه به طول 17 سانتی‌متر و عرض 7.1 سانتی‌متر در دسترس است. شرکت می‌گوید Wynd Plus با وجود اندازه کوچک این دستگاه می‌تواند بیش از 8 لیتر هوای پاک در ثانیه تحویل دهد.

دستگاه هوشمند Wynd Plus

دستگاه هوشمند Flow

Flow یکی دیگر از مانیتورهای قابل‌حمل اندازه‌گیری کیفیت هوا است. مشابه دستگاه Atmotube، این دستگاه می‌تواند طیف کاملی از آلاینده‌ها را در داخل و خارج خانه اندازه‌گیری نماید. بند چرمی روی دستگاه برای آن طراحی شده است تا بتوانید Flow را به کیف خود بچسبانید؛ در این صورت در حین قدم زدن در محیط بیرون و در صورت ناسالم بودن هوا، دستگاه به شما هشدار می‌دهد. شما همچنین می‌توانید داده‌های کیفیت هوا در نقاط مختلف شهر را جمع‌آوری کرده‌ و به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز در این مناطق آلوده تردد نکنند.

دستگاه هوشمند Flow

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از