نحوه گزارش برنامه های مشکوک در گوشی های اندروید

0
278
نحوه گزارش برنامه های مشکوک در گوشی های اندروید

تمام زمانی که طول می کشد یک برنامه اندرویدی مشکوک یا مخرب است که بر روی دستگاه شما نصب شده است تا بتواند داده ها و امنیت شما را در معرض خطر قرار دهد، چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد. اگر یک برنامه مشکوک پیدا کردید و می خواهید آن را به Google گزارش کنید ، در اینجا نحوه گزارش برنامه های مشکوک آمده است.

از امنیت برنامه ها مطمئن باشید

قبل از شروع ، به یاد داشته باشید که بیشتر بدافزارهای اندروید با یک بنر هشدار دهنده همراه نیستند. دانستن چگونگی جلوگیری از اجرای بدافزار در اندروید در وهله اول بهترین دفاع برای شما است. می توانید فقط با نصب برنامه ها از فروشگاه Google Play شروع کنید. اگر نیاز به نصب برنامه هایی در خارج از فروشگاه گوگل پلی دارید ، باید کاملاً مطمئن باشید که قبل از استفاده از آنها در دستگاه خود، به منبع خود اعتماد دارید. فروشگاه های برنامه های شخص ثالث مانند Amazon Appstore ممکن است بهتر از سایت هایی باشد که مستقیماً فایل های APK را برای شما بارگیری می کنند ، بنابراین بهتر است از آنها استفاده کنند.

البته تصور نکنید که هر برنامه موجود در فروشگاه Google Play برای استفاده امن است. برنامه های مشکوک هر از گاهی از جانب این برنامه بلاک می شوند با این حال شما نیز مراتب احتیاط را طی کنید. خوشبختانه  Google راهی را برای گزارش برنامه هایی که احساس می کنید مشکوک هستند ، به کاربران ارائه می دهد.

از امنیت برنامه ها مطمئن باشید

گزارش برنامه های مشکوک آندروید از دستگاه شما

ساده ترین روش برای گزارش یک برنامه به عنوان یک برنامه مشکوک ، گزارش آن از طریق فروشگاه Google Play در دستگاه شما است. برای این کار:

 • برنامه Play Store را باز کنید و برنامه مشکوک را جستجو کنید.
 • در قسمت بالا سمت راست لیست برنامه ، دکمه منو سه نقطه را مشاهده خواهید کرد.

برنامه Play Store را باز کنید و برنامه مشکوک را جستجو کنید.

 • روی این ضربه بزنید و روی “پرچم گذاری به عنوان نامناسب” یا Flag as Inappropriate کلیک کنید.
 • شما یک لیست از هفت دسته دلیل برای شکایت خود دارید ، از محتوای جنسی گرفته تا جعل هویت. دلیلی را انتخاب کنید که مناسب ترین شکایت شما باشد. اگر به طور مثال برنامه ای را برای بدافزار گزارش می کنید ، “مضر برای دستگاه یا داده” را انتخاب کنید.
 • اگر گزینه “مضر برای دستگاه یا داده” موجود نیست ، یا متناسب با انتخاب شما نیست ، دلیل دیگری را انتخاب کنید. اگر هیچ یک از دلایل مطابقت ندارند ، “Other Objection” را در پایین لیست انتخاب کنید.

رچم گذاری به عنوان نامناسب" یا Flag as Inappropriate کلیک کنید.

 • پس از اتمام کار ، “submit” را انتخاب کنید.

اگر گزارش خود را از طریق فروشگاه Google Play دریافت کنید ، نمی توانید هیچ گونه اظهار نظری به شکایت خود اضافه کنید. اگر می خواهید به جزئیات بیشتر بروید یا شواهد پشتیبان خود را اضافه کنید ، بهتر است شکایت خود را آنلاین کنید.

از وب سایت مرکز راهنمایی فروشگاه Google Play استفاده کنید

Google فرم گزارش خاصی برای کاربران دارد تا بتوانند برنامه ها را بصورت آنلاین گزارش دهند ، از طریق وب سایت مرکز راهنمای پلی استور به ادرس https://support.google.com/googleplay#topic=3364260 . اگر دستگاه خود را در دست ندارید یا اگر همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، باید در مورد شکایت خود به جزئیات بیشتری بروید ، این روش مفید است.

از وب سایت مرکز راهنمایی فروشگاه Google Play استفاده کنید

 • وب سایت مرکز راهنما را باز کنید ، به “Help by Product Type” بروید و روی ” Google Play Storeکلیک کنید.

 

 • در زیر Fix an issue روی Report Content Issues or Violations. کلیک کنید.

در زیر Fix an issue روی Report Content Issues or Violations. کلیک کنید

 • در این صفحه ، به “Computer” بروید و در زیر “Flag Apps, Games, or Music as Inappropriate” ، روی پیوند “Report Inappropriate Apps Form” کلیک کنید.
 • فرم بسیار ساده است، گزینه هایی برای گزارش برنامه ها به دلایلی از جمله محتوای جنسی یا گرافیکی ، اسپم ، فعالیت های غیرقانونی و موارد دیگر. همانطور که می خواهید اگر مستقیماً از طریق فروشگاه Google Play گزارش می کنید ، باید دلیل گزارش برنامه را انتخاب کنید.

روی پیوند "Report Inappropriate Apps Form" کلیک کنید.

 • اگر فکر می کنید برنامه شما دارای بدافزار است ، گزینه “Harmful to Device or Data” را انتخاب کنید. اگر احساس می کنید مقوله های دیگر برای شکایت خود بسیار باریک هستند ، می توانید “Other Objection” را انتخاب کنید.

گزینه "Harmful to Device or Data" را انتخاب کنید.

 • در جایی که فرم از آن درخواست می کند، توضیح مختصری مبنی بر اینکه چرا برنامه را گزارش می کنید، ارائه می دهد تا آنجا که ممکن است جزئیات بیشتری ارائه دهد. اگر برنامه هنوز هم برای بارگیری در دسترس است ، URL وب را برای آن در وب سایت Google Play Store پیدا کنید و آن را تهیه کنید.
 • نام و آدرس ایمیل خود را تأیید کنید و برای پایان ، روی “Submit” کلیک کنید.

برای پایان ، روی "Submit" کلیک کنید.

خواه تصمیم بگیرید گزارش را از طریق Google Play Store در دستگاه خود یا از طریق مرکز راهنمایی گزارش دهید ، گزارش شما برای بررسی و تجزیه و تحلیل به Google ارسال می شود.هنگامی که این بررسی صورت گرفت ، اگر گوگل معتقد است شکایت شما شایستگی دارد ، برنامه از فروشگاه Google Play حذف می شود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها