گسترش گیمیفیکیشن در آمازون با هدف افزایش توان کاری نیروها

آمازون تحت برنامه موسوم به FC Games تلاش دارد با توسعه گیمیفیکیشن، نیروهای بخش انبار خود را به کار بیشتر و سخت‌تر تشویق کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از ورج، آمازون با این کار تلاش دارد تا کارآیی انبارداران خود را بهبود ببخشد.

نیروها کار را بازی سازی کرده و با هم برای دریافت پاداش‌های دیجیتالی مانند حیوانات خانگی مجازی رقابت می‌کنند. {فعلا معلوم نیست این حیوانات چه ارزش واقعی دارند و آنها را می‌توان در عوض دریافت پول مبادله کرد یا نه}

برنامه FC Games شامل 6 مینی گیم به سبک بازی آرکید است که فقط با انجام وظایف انبارداری در محل کار قابل اجرا است.

آمازون از سال 2019 گیمیفیکیشن را برای ایستگاه‌های کاری در نظر گرفت اما حالا این برنامه را روی انبارهای خود در 20 ایالت گسترش داده است.

بسیاری از بازی‌ها نمایش مجازی ساده‌ای از سرعت انجام یک کار توسط یک کارگر است.

«کنت هالنبک» سخنگوی آمازون به The Information گفت: ” کارمندان از گیمیفیکیشن لذت برده و ما هیجان زده هستیم تا برنامه‌های بیشتری را که برای آنها کاملا اختیاری است، گسترش دهیم. آنها می‌توانند بسته به ترجیح خود وارد بازی‌های مختلف شده و یا خارج شوند. همچنین می توانند ناشناس بازی کرده یا اصلاً بازی نکنند و البته حق انتخاب با آنهاست.”

برخی از کارمندان آمازون این بازی‌ها را پسندیده و معتقدند به رفع خستگی در کار و جلوگیری از تکراری شدن شیفت کمک کند.

البته برخی نیز می‌ترسند که این روشی برای ردیابی کارمندان و تشویق آنها به انجام کارهای سخت و بیشتر از استاندارد باشد.

این گونه بازی‌ها {فعلا} برای پاداش دادن به کارکنان طراحی نشده و راههایی برای تشویق بهره‌وری هستند،چراکه کار انبار به طور فزاینده خسته‌کننده هستند.

آمازون در فرایند خودکارسازی بسیاری از عناصر انبارداری را با محصولات رباتیک جایگزین کرده و هدف نهایی حذف تکراری‌ترین و خطرناک‌ترین مشاغل در حوزه لجستیک است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها